В уряді анонсували зарплати по 15 тисяч

Кабінету міністрів потрібно 3-4 роки, щоб добитися підвищення середньої зарплати в Україні до 15 тисяч гривень. Про це із посиланням на міністра соціальної політики Андрія Реву повідомляє прес-служба уряду.

«Для зменшення рівня трудової міграції середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15 000 гривень. Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10 000 гривень, і нам потрібно три-чотири роки, щоби наша середня зарплата вийшла на потрібні показники», — пояснив міністр.

Він розповів, що нині українські заробітчани в Польщі, наприклад, у середньому отримують 19 200 гривень на місяць в перерахунку на гривні.

За інформацією Реви, отриманою в Держприкордонслужбі, за кордоном на постійній основі працюють 3,2 мільйони українців.

Урядовець зазначив, що зараз на українському ринку праці склалася ситуація, яка сприяє зростанню доходів населення, адже роботодавці не мають іншого виходу, як встановлювати конкурентний розмір зарплат своїм працівникам.

«За даними Держкомстату, рівень безробіття почав знижуватись, а це вказує на те, що конкуренція на ринку праці знижується, і роботодавці, для того щоб утримати людей, піднімають їм зарплати», — пояснив він.

За словами Реви, Кабмін при цьому робить усе можливе, щоби стимулювати процес зростання доходів людей.