«Україно, рідний краю!» —

під такою назвою був проведений урочистий захід в Журавському НВК. Участь в ньому взяли вихованці з першого до одинадцятого класів. Батьки, учні, вчителі, гості зібралися у святково прибраній актовій залі. На сцені — жовто-блакитний макет та карта України, слова «Україна — соборна держава», «Без верби і калини...», «Мово рідна, слово рідне...». Виставка малюнків учнів 5—7 класів «Квітка моєї мрії». Зібралися для того, щоб вкотре доторкнутися до джерел духовності нашого народу, вшанувати невмирущі символи нашої держави. Розпочалися урочистості внесенням державного прапора та виконанням гімну України.

Секретар сільської ради Ольга Макодзей звернулася до присутніх зі словами, які хвилюють кожного щирого українця: про те, що наша Батьківщина й зараз змушена боротися за незалежність з агресором на сході, що сила наша в єдності, і що тільки разом зможемо зробити Україну міцною й суверенною країною. Про складну і бурхливу долю рідної землі вели мову ведучі Микола Лиходід та Дар'я Собецька. Слова вдячності линули односельцям, які сьогодні захищають суверенітет нашої держави. Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто віддав своє життя за незалежність Батьківщини.

Найменші учасники заходу — першокласники, зверталися до найстарших учнів зі словами-бажаннями бути гідними громадянами своєї країни, жити в мирі, вибирати чисті та ясні дороги в самостійному житті.

Учні середніх класів підготували літературно-музичну композицію. Про великий дар природи — рідну мову, розповідали п'ятикласники. А про рослинні символи — вербу та калину, — шестикласники. Семикласники розказали про українські звичаї та рушник. Дізналися також про квіти як супутники нашого життя, про значення квітів на національному одязі українців. Лунали пісні про Україну, «Молитва за Україну» у виконанні Інни Шпак, Максима Гобечії, Карини Гончаренко. Як висновок прозвучали слова чарівних українок Анжели Михлик та Юлії Даценко: «Ми любим, тебе, Вітчизно, мила Україно. Бо щастя жити ти усім дала. Для нас ти одна, і рідна, і єдина. Ми зробим все, щоб ти завжди цвіла. Ми з тобою завжди, Україно! Ми з тобою разом повсякчас, поки б'ється в грудях серце вірне, і допоки в грудях жар не згас».

Світлана КЕНДЗЮК, заступник директора Журавського навчально-виховного комплексу з виховної роботи.