Вчимося шанувати традиції рідного краю

Грудень — місяць, який дає початок святам зимового циклу. Тож щороку цієї пори у стінах Журавського НВК учнями 9—11 класів проводяться Андріївські вечорниці. Нинішнього року до цієї традиції вирішили долучитися учні 3 та 4 класів на чолі зі своїми класоводами Тетяною Левченко та автором цих рядків, які організували та провели чудове родинне свято «Українські вечорниці». Двері актової зали школи гостинно відкрилися для всіх, хто любить і шанує рідну мову та народну пісню, розуміє дотепний народний гумор, поважає стародавні обряди та традиції.

У святково прибраному залі в дусі української світлиці зібралися учні школи, їхні батьки, вчителі, вихованці дитячого садочка та жителі села. Зустрічали гостей дбайливий господар (Дмитро Присяжний) та щиросердна господиня (Ольга Мороз). Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата в українських костюмах із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків, вони взялися до вишивання та приготування вареників. Дівчата звернули увагу глядачів на рушники, якими була прикрашена зала та розповіли про символічні значення візерунків, що вишивались колись на полотні. Чудова пісня про українські рушники лунала зі сцени. Не забарилися і хлопці, вони прийшли в оселю з гостинцями та жартами. Веселими піснями-переспівами, іграми, танцями продовжувалося свято. Багато гарних українських пісень заспівали маленькі артисти. Сподобалися усім інсценізації пісень «Грицю, Грицю, до роботи» та «Ой під вишнею...» У святковому дійстві брали участь не тільки учні, але і їхні тата й мами, чим дуже потішили своїх дітей.

Бурхливими оплесками зустрічали глядачі виступ Оксани Лимар, Нелі Сташенко, Інни Михлик та Олексія Мороза у жартівливій сценці «Кумоньки». І, звичайно ж, усім до смаку припали вареники, якими щедро пригостили всіх глядачів мами учасників свята. Сподіваємося, що наші вечорниці допомогли присутнім оцінити скарби рідної мови, духовні ціності нашого народу, а також відчути та понести до своїх домівок атмосферу свята, веселий настрій та добру згадку про цей день.

Валентина ДАНІЛЬЧЕНКО, класовод 4 класу Журавського НВК.