Вчитися задарма. В Україні стрімко стають популярними онлайн-курси

В умовах жорсткої економії безкоштовні онлайн-курси стають альтернативою вузам.

Українці отримують західну вищу освіту, економлячи десятки тисяч гривень, пише Руслан Іванов у №8 журналуКорреспондентвід 27 лютого 2015 року.

Ярослав Сорочан, 19-річний киянин, два роки вивчає програмування у найкращих зарубіжних школах і вже отримав першу роботу – в Національному авіаційному університеті (НАУ). При цьому за свою освіту він досі не заплатив жодної копійки, заощадивши близько 19 тис. грн – такою є вартість навчання, наприклад, в одній з найпопулярніших шкіл програмування, codeschool.com.

Майбутньому IT-фахівцю вистачило знань, отриманих на безкоштовних онлайн-курсах, популярність яких в Україні зростає. Число прихильників цієї системи навчання обчислюється вже сотнями тисяч. Приміром, нещодавно відкрита вітчизняна платформа безкоштовних курсів Prometheus лише за три місяці роботи отримала понад 50 тис. зареєстрованих користувачів.

За прогнозами експертів, кількість онлайн-студентів у країні до кінця року сягне 250 тис. осіб

За прогнозами експертів, кількість онлайн-студентів у країні до кінця року сягне 250 тис. осіб. Для порівняння: світова аудиторія найбільших безкоштовних освітніх інтернет-ресурсів становить десятки мільйонів осіб. Приміром, у Сoursera – більш ніж 11,5 млн, у Codecademy – понад 24 млн.

В українців, які опинилися у важкій економічній ситуації, є особливий привід не відставати від світового тренду. Отримання нових знань для багатьох стає питанням виживання. З цим пов'язані пошуки нової роботи, шанси втриматися на старому місці й економія сімейного бюджету під час підготовки дитини до вузу. Багатьом сьогодні не по кишені репетитори і додаткова освіта.

«Люди різного віку та професій – від абітурієнтів та студентів до професіоналів. При цьому приблизно 6% учнів старше 55 років», – описує аудиторію безкоштовних онлайн-курсів в Україні Іван Примаченко, співзасновник Prometheus.

Стенфорд для всіх

Сьогодні пройти навчання у Стенфорді, Женевському, Єльському або Единбурзькому університеті можна не просто не встаючи з дивана, але й жодного разу не використавши платіжну картку. Ці та інші вузи пропонують безкоштовні програми на популярних освітніх платформах coursera.org, edx.org і десятці інших. Причому вони включають навіть невеликий відсоток курсів російською мовою.

З недавнього часу в системі загальнодоступної онлайн-освіти з'явилися й українські вузи – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний технічний університет КПІ, Києво-Могилянська академія. Вони роблять ставку на специфіку вітчизняного попиту – підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), IT-сферу, бухгалтерію, маркетинг.

Користування їхніми безоплатними послугами дозволить істотно заощадити сімейний бюджет. Наприклад, відвідування комерційних курсів з підготовки до ЗНО з одного предмета коштує мінімум 2,5 тис. грн. Стільки ж вартує освоїти ази маркетингу, бухгалтерії та програмування. А за вивчення основ комп'ютерної графіки доведеться викласти від 4 тис. грн.

Закордонне навчання ще дорожче, підрахував Сорочан. Місяць онлайн-навчання в хорошій школі коштує близько $ 30. Оволодіння однією з мов програмування на прийнятному рівні вимагає до двох років, а в грошовому вираженні – понад $ 700.

Випускники безкоштовного онлайну впевнені: їхні знання нітрохи не гірше за оплачені.

ДЖЕРЕЛО:http://ua.korrespondent.net/