Юлія Тимошенко: Керівники МОЗ та «Нафтогазу» мають бути відправлені у відставку

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про звільнення з посад в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва.

Вона зазначила, що вже не перший рік поспіль програма закупівлі ліків державним коштом провалюється. Рахункова палата виявила, що належного контролю з боку митниць за ввезенням на територію України незареєстрованих лікарських засобів для проведення доклінічних досліджень і клінічних випробувань немає.

Крім цього, МОЗ неефективно та не прозоро використовує кошти, призначені для лікування смертельно хворих за кордоном, що призводить до надвисокого рівня їх смертності (25%). Замість визнати свою провину чиновники МОЗ, зокрема заступник в.о. міністра Олександр Лінчевський, заявляє що «не треба лікувати онкохворих, бо вони все рівно помруть!»

Юлія Тимошенко також нагадала про безпрецедентну корупцію у «Нафтогазі». Замість зниження ціни на газ для населення, після перемоги на «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі, керівники «Нафтогазу» виписали собі премій на 1 млрд 200 млн гривень і планують підвищення вартості газу на 60-70%. Це призведе до того, що абсолютна більшість українців не зможуть сплачувати за комунальні послуги і можуть бути позбавлені власного житла, яке в них відберуть за борги.

Лідер партії «Батьківщина» вимагає включити до порядку денного законопроект №5059 про заборону конфіскації житла у громадян, якщо воно є єдиним.