Наближається одне з найбільших християнських свят — Великдень. Хоча ситуація в нашій країні зовсім не святкова, та все ж, всі ми в душі чекаємо це свято з особливим настроєм, надіями та сподіваннями.
Воскресіння Ісуса Христа є фундаментом віри, яка змінила розвиток та життя людства. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос.
Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, світлими думками та радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос Воскрес!» — «Воістину Воскрес!»
Дата свята
Зазвичай, православний і католицький Великдень відзначається в різні дні, але деколи трапляється, що обидві дати збігаються. Цьогоріч католики святкуватимуть Великдень 17 квітня, православні християни – 24 квітня.
Причина в тому, що внаслідок календарної реформи, запровадженої в XVI столітті, церкви виконують літочислення за різними календарями: православні християни – за юліанським, а католики – за григоріанським.
Існує єдине правило, за яким Великдень відзначається в першу неділю після першої повні, що йде за днем весняного рівнодення. При цьому якщо перша повня припадає на неділю, то Великдень святкується в наступну.
Скільки триває свято
Воскресіння Ісуса Христа – є найважливішою подією всієї людської історії. За церковними канонами великодній період є найдовшим православним святом, і з урахуванням Світлого Воскресіння, а також дня Вознесіння Господнього він триває рівно 40 днів.
Протягом усього цього часу люди продовжують славити Воскресіння Христа, христосатися, вітати близьких з Великоднем і відвідувати святкові богослужіння в храмах.
Великоднє привітання
Вислів «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!» дуже давній.
За переказами, великодній привіт «Христос воскрес!» перший раз злетів з уст ангела до жінок-мироносиць, які у неділю зранку прийшли до Гробу Христового, але не знайшли там Iсуса. Тоді з'явилися ангели та сповістили, що Христос воскрес.