Veteran Hub: як працює простір підтримки для ветеранів у Шполі

У Шполі з 25 грудня запрацював Ветеранський Хаб. На відкритті були присутні представники Шполянської міської ради, голова Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Табурець, військові та їхні сімʼї.

Ініціаторами відкриття простору для ветеранів стали самі колишні військові у співробітництві з місцевою владою, відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я.

Депутати Шполянської громади виділили на хаб 100 тисяч гривень. Також допомогу надала компанія ЛНЗ, яка відремонтували старе приміщення шкільного комбінату та продумали всі дрібниці цього ремонту для зручності військових, які мають поранення або інвалідність.

"Ми повинні розуміти, що коли військові повертаються до цивільного життя, то можуть стикатися з різними проблемами: психологічними, соціальними, юридичними, медичними, - зазначила заступниця міського голови Ірина Каландирець. - Обовʼязок кожного - допомогти їм адаптуватися та надати всю необхідну допомогу. Також потрібно формулювати шанобливе ставлення до військових".

Ветеранський хаб забезпечує надання допомоги:
— військовослужбовцям ЗСУ, інших утворених для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України збройних формувань;

— ветеранам війни (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни);

— особам, які здійснювали волонтерську діяльність для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони;

— членам сімей вказаних вище осіб.

"Станом на сьогодні у штаті одна працівниця, яка координує роботу хабу, - коментує заступниця. - Це провідний спеціаліст відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я. Є й додаткові фахівці, які надають соціальну підтримку, правову допомогу чи пояснення юристів щодо статусів та виплат, проходження ВЛК і МСЕК. Це представники Черкаського правозахисного центру із яким міською радою підписано Меморандум про співпрацю".

"Родини зможуть отримати також психологічну консультацію, це можуть бути групові або індивідуальні консультації", - пояснила психолог хабу Оксана Логвинюк.

Приміщення розташоване на території шполянського шкільного виробничого комбінату, біля центру надання соціальних послуг. Графік роботи з 8:00 - 17:00 з понеділка по п’ятницю. Зазначається, що графік може бути гнучким, фахівці за запитом підлаштовуються та можуть працювати у вихідні.