Вибух вражень від модерного дійства

 Цього річ Ше-Фест вчетверте на державному рівні проводився у Морицях — батьківщині Тараса Шевченка, і був приурочений 100-річчю Української революції.

Шполяни, які за три горби проживають від рідної Кобзаревої хати, також взяли участь у цікавому просвітницькому заході. Перед нами відкрився безмежний світ прекрасного, творчого розмаїття, незвичайних сучасних підходів з організації лекцій, бесід, гутірок. Організатори фестивалю — це справді ті люди, які розуміють, що Шевченка варто перечитувати і 21-му столітті, у ньому міститься скільки відповідей на актуальні в наш час проблеми.

Програма фесту була надзвичайно багатою і ми, на жаль, не змогли водночас побувати на всіх 13-ти галявинах, де проводилися тематичні дійства. На Просвітницькій галявині зачаровували глибокозмістовні виступи шевченкознавців та етно-гурту «Фольклор», виступи бардів Віталія Кобзаря, Богдана Тарасюка, Живосила Лютого та виступи гурту «Тобі здавалося». Гутірка з керівником «Молоді Свободи» та громадським активістом Юрієм Ботнаром на тему: «Чума 21-го століття — диктатура лібералізму» відбулася жваво, захоплено, цікаво. Художня галявина вразила своїм розмаїттям експонатів. Зачарувала художня інсталяція «Катерина» Тараса Шевченка, виставка картин студентів інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Діяли майстер-класи малювання для дітей з петриківського розпису, олійного живопису, розпису кераміки, гончарства, плетіння слінгонамиста. Які ж бо талановиті наші українські майстри! Дитяча галявина вабила казковим лабіринтом «Цілюща сила» за легендами і міфами України від творчої студії «КолоДій». Завзято юні учасники фесту освоювали мистецтво шаблею, нагаєм у конкурсі «Ягнятко, що веселилося».

Вечірня програма містила музичну сцену з гуртами «Мрія життя», «Сад», «Веремій» та театральну, на якій ішов перфоманс за творчістю Тараса Шевченка «Чужі сни» Київського аматорського театру «Щек». Дійства тривало до 4-ї години ранку.

Надихнувшись враженнями від творчого світу, який розкрив перед нами шевченківський захід, погляд на життя прикрасили позитивні емоції та посилена віра в добре майбуття для України. Щиро дякуємо організатору поїздки, голові Шполянської районної партійної організації ВО «Свобода» Сергію Кепші за незабутні миттєвості пізнання багатогранного українства!

Лілія ФАРТУШНА