ВІД ЛИСИЧАНСЬКА ДО ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКА

Таким був черговий маршрут в зону АТО активістів-волонтерів Народної ради Шполянського району та громадського формування «Оберіг». Зібрана від жителів та підприємців Шполянщини гуманітарна допомога була доставлена до наших бійців-земляків. Їхня 26-та артилерійська бригада стоїть на межі Луганської та Донецької областей, в 10 км від території, котру контролюють терористи.

З нетерпінням чекали бійці на адресні передачі із с.Маслове та Шполи, а також бійці-земляки з Городищенського району, яким доставлено адресну передачу: намети, бензопили та продукти.
Цього разу спілкування було недовготривалим, адже хлопцям потрібно було повертатись до посту бойової варти. Сфотографувавшись на згадку, залишивши автографи та побажання на прапорах, вони щиро подякували волонтерам і всім землякам, котрі турбуються про них у цей надскладний для нашої держави час. Під щирі лозунги — «Слава Україні! Героям слава!» вони роз’їхались по бойових позиціях. У Лисичанську провідали одного із земляків, який проходить лікування від поранення після боїв під Дебальцевим. А далі шлях торували до населених пунктів навколо Дебальцевого. Зупинилися біля бійців, які по периметру від пагорба рили окопи за допомогою землерийних машин. Розповіли нам, що це буде друга лінія оборони, адже позаду — Лисичанський нафтопереробний завод. Ми надали їм продукти, сигарети, валянки, за що вони дуже дякували.

Наступна зустріч нас чекала на одному з блок-постів з нашим побратимом, членом Народної ради Шполянщини, а нині — бійцем батальйону імені Генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії Сергієм Ковалем, який щойно повернувся з поля бою. І хоч ми не могли довго його затримувати, наша зустріч була радісною і теплою. Сергій Валентинович передав вітання всім жителям Шполянського району, подякував за допомогу і запевнив, що повернеться додому тільки з Перемогою! Отримавши адресну допомогу від жителів села Скотареве, Сергій вирушив до Дебальцевого, де на нього чекали чергові запеклі бої з ворогом Далі маршрут пролягав у напрямку Артемівська. Там напередодні терористи обстріляли з градів мирне місто, снаряд влучив у приміщення м’ясокомбінату, внаслідок чого загинула 6-річна дитина…

На жаль, діставшись Червоноармійська, ми не змогли побачитися з нашим земляком — бійцем батальйону ОУН. Він саме брав участь у боях за с.Піски. залишивши йому адресну передачу від жителів с.Соболівка та друзів зі Шполи, ми поспілкувалися з його бойовими побратимами, почули на його адресу багато теплих відгуків.

Незважаючи на підвищену небезпечність перебування нашого екіпажу в зоні антитерористичної операції, у нас склалася тверда думка — Україна і її мужні сини заслуговують на незалежність і всесвітнє визнання!

Народна рада Шполянського району висловлює щиру подяку всім, хто допомагає нашим бійцям. Зокрема,

Вадиму Логвінову,

керівництву Шполянського заводу продтоварів,

громадам сіл Скотреве, Соболівка,

підприємцям Богдану Пхакадзе, Олегу Нечаю (надав власний транспорт для поїздки, кошти за пальне — з рахунку р/о Товариства Червоного Хреста),

Олегу Коваленку,

Олександру Ковдію,

директору СТОВ «Агроспілка» ДП «Хлібзавод» Ігорю Матіці,

волонтеру Василю Білецькому, який проводив збір допомоги і завдячує жителям міської вулиці Колективної (1770 грн.),

небайдужим жителькам Наталії Кошовій та Тетяні Михайловин,

підприємцю В’ячеславу Матвієнку (зарядний пристрій на сонячних батареях).

Дякуючи небайдужості нашої громади вдалося повністю завантажити наш бус продуктами, теплими речами та всім необхідним для наших воїнів. Дай Боже, щоб нашому народові нарешті вдалося вигнати окупантів з нашої землі!

Сергій КЕПША, волонтер.