Відсьогодні в Україні починають виплати за зруйноване внаслідок війни житло, – міністр інфраструктури Кубраков

В Україні з 27 грудня розпочинається виплата компенсацій українцям, чиє житло зруйноване внаслідок війни. Тепер кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, пише "Шполяночка+".

Як отримати компенсацію?
? Мати житловий сертифікат, або подати заявку на його отримання через застосунок «Дія»;
? Обрати житло і домовитися з продавцем про купівлю;
?Забронювати гроші для купівлі житла через «Дію» та отримати підтвердження впродовж пʼяти днів;
? Припинити право власності на зруйноване житло в нотаріуса чи ЦНАПі;
? Оформити угоду купівлі-продажу нового житла протягом 30 днів після підтвердження;
? Очікувати зарахування коштів продавцю житла впродовж пʼяти днів.

Для довідки: Що означає "забронювати кошти"

За словами міністра, це необхідно, щоб система знала, що людина планує здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку "Дія" про те, що кошти заброньовані.

Після цього протягом 30 днів треба оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо не встигнути за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.

"До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або у ЦНАПі", — зазначив Кубраков.

Будь-яку квартиру чи будинок на первинному чи вторинному ринках можна придбати в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де розташована зруйнована нерухомість.

"Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкта нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифіката — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ", — зазначив міністр.

На сьогодні вже сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.