Від земської до районної: з історії медицини Шполянщини (продовження)

(Продовження. Початок в №5,6,7)

    У народі існує вислів: «Тричі переїхати –  що раз погоріти». Наша отоларингологічна служба натерпілась від переїздів, як ніяка. Патріархом цієї служби залишилась Плахотнік Тамара Іванівна, яка пропрацювала в лікарні з 50-х до 70-х років, а згодом ще й в залізничній лікарні завершувала служіння справі. У 60-х роках працювала за цим фахом і Шевченко Неля Леонівна, дружина одного з секретарів райкому партії.

Нордіо Євгеній Віталійович

 На 1971 рік райлікарня мала ЛОР-відділення на 25 ліжок, яке знаходилось на території лікарні по вул. Мар'янівській в окремій будівлі радянських часів.  Збереглась і до сьогодні, використовується для житла й обросла прибудовами до невпізнання.  На той час у відділенні працювали Левченко Микола Опанасович та Нордіо Євген Віталійович. 

У1976 році відділення перевели до новозбудованої лікарні й розширили до 30 ліжок. Допомогу надавали ці ж лікарі, а з 1978 по 1982 рік працював молодий лікар Мірошник Микола Миколайович. Він у 1982 році перейшов до залізничної лікарні, а потім переїхав до Сміли.

   У 1982 році відділення в лікарні закрили, й служба перейшла до залізничної лікарні, де відкрили відділення на 45 ліжок. Спочатку перевели туди й Нордіо Є.  В., а згодом і Левченка М.О. У 1994 році знову закрили відділення в залізничній лікарні та поновили в райлікарні, вже на 20 ліжок, а лікарі продовжують дрейфувати за своїми-несвоїми ліжками.

   З 1987 року лави отоларингологів поповнив молодий лікар Плесяк Сергій Петрович. Під час реорганізації лікарні в 1996 році ліжка спочатку скоротили до 15-ти, а потім до 10-ти.  У 2011році ЛОР-відділення перевели з головного корпусу до інфекційного на місце ліквідованого психіатричого відділеня. Не завершились митарства й цим, і в 2017 році відділення закрили, залишивши 5 ліжок при хірургічному відділенні, де надає допомогу хворим Плесяк С. П. Євген Віталійович Нордіо пішов на заслужений відпочинок навесні 2020 року, а декількома роками раніше – Левченко М. О. Обидва лікарі користувались авторитетом, як у хворих так і колег, й лікарня втратила висококваліфікованих спеціалістів, які віддали по 40 років життя медичній справі.

Розповідаючи долю отоларінгологічної служби та її спеціалістів, буде великим гріхом не згадати великого земляка Олексія Сидоровича Коломійченка (30. 03.1898 р. (Шпола) – 17. 08.1974 р.  (Київ)). Перший директор інституту отоларінгології Академії медичних наук України, член кореспондент АН УРСР, вчений зі світовим ім'ям. Саме на його честь, до роковин народження, проводились виїздні конференції отоларингологів на базі нашої лікарні.  Останній приїзд директора інституту отоларингології  Дмитра Ілліча Заболотного до Шполи відбувся 31 березня 2008 року. Лікарі нашої лікарні підтримували зв’язок з керівництвом інституту й направляли на консультації та складні оперції жителів району.

Далі буде

Підготував Олексій Пірогов