Відбувся ювілейний марафон на честь пам’яті Івана Чернявського

Минулої суботи в Шполі стартував обласний марафон в честь пам’яті чемпіона Європи, учасника Олімпійських ігор 1956 року у Мельбурні, уродженця Товмача Івана Чернявського. Хочеться нагадати, що Іван Чернявський був першим спортсменом зі Шполянщини, який взяв участь у найпрестижніших змаганнях світу — Олімпійських іграх. Його рекорд у бігу на 10000 м, який він встановив 55 років тому, на Черкащині й донині не перевершено. Вперше збірна колишнього СРСР взяла участь в ХV Олімпійських іграх у 1952 році в Хельсінкі (Фінляндія). А вже у 1956 році на наступних Олімпійських іграх, що відбувалися у Мельбурні (Австралія), наший земляк вперше представляв Черкащину. Для Шполянщини — це десятий марафон з бігу по шосе за маршрутом Шпола—Скотареве—Товмач. Нинішнього серпня в ньому взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб.

— В таких змаганнях я беру участь вперше, — зазначив Володимир Миколайович. — Моя головна мета — на власному прикладі показати молоді Шполянщини, що спорт є невід’ємною частиною здорового способу життя і йому ми повинні приділяти більше уваги.

Урочисте відкриття відбулось на міській площі Героїв Майдану. Перед початком забігу спортсменів привітали очільники району та вручили коровай. Члени обласного клубу любителів бігу «Ритм» на чолі з його головою Юрієм Воробйовим поклали вінка до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Крім того, очільник Шполянщини Володимир Потапенко висловив щиру подяку Фредеріку Шавін’ї за спонсорську допомогу в проведенні пробігу.

Близько 50 осіб того дня взяли участь у марафоні. Серед них жителі району, гості з Умані, Черкас, Рівного та громадяни Франції. Пробіг проходив на 5-ти та 21-кілометровій дистанціях: п’ять кілометрів — від села Скотареве до села Товмач, двадцять кілометрів — від м. Шпола до с. Товмач.

Призові місця
на дистанції 5 км зайняли —

серед чоловіків:

1 місце — Богдан Ветушко (Шпола),
2 місце — Олександр Нагорський (Черкаси),
3 місце — В’ячеслав Білецький (Шпола);

серед жінок:

1 місце — Оксана Лопатінова (Черкаси),
2 місце — Валентина Самодєєва (Шпола),
3 місце — Олена Козинець (Шпола).

Призові місця
на дистанції 21 км зайняли:

серед чоловіків:

1 місце — Дмитро Вєтров (Рівне),
2 місце — Олександр Коломієць (Рівне),
3 місце — Сергій Жиленко (Черкаси);

серед жінок:

1 місце — Наталія Кузнєцова (Черкаси).
Призери були нагороджені кубками, медалями, грамотами та продуктовими наборами. Не залишились без призів і інші учасники. Їх нагородили медалями та грамотами, продуктовими наборами за участь у змаганні. Офіційна церемонія нагородження відбулась в селі Товмач з хлібом-сіллю, веселими музиками та запашною кашею. Шполянська райдержадміністрація висловила подяку сільському голові Товмача Сергію Ковалю та товмачанам за вдало проведений спортивний захід.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.