Відкрито стелу пам’яті на честь Олександра Кондратюка

13 жовтня в Ярославківському НВК відбулося урочисте відкриття пам’ятної меморіальної дошки Кондратюку Олександру Івановичу, випускнику школи, який загинув 20 січня 2015 року при обороні Донецького аеропорту, захищаючи територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Це вже друга пам’ятна дошка на будівлі Ярославківської школи (першу меморіальну дошку було відкрито 22 січня 2015 року Тихолозу Андрію Павловичу, який загинув під Слов’янськом).

На урочистостях були присутні друзі, однокласники, вчителі та учні, сільські голови Ярославки і Веселого Кута — Любов Еленгаупт та Тетяна Діденко, лікар Шполянської райлікарні Оксана Домчук, волонтер Лілія Усик, учнівські та педагогічні колективи Нечаєвського та Лип’янського НВК, жителі сіл Ярославки, Веселого Кута, Нової Ярославки та всі небайдужі, хто свято шанує пам’ять про Олександра Кондратюка. Дитячий лікар не готувався до війни, та війна покликала його в лави захисників України, яку він любив понад усе…

Відкрили меморіальну дошку його однокласники Олена Вінковська та Анатолій Чумак. Після урочистого відкриття відбулося освячення, яке провів ієрей Роман Саломатін, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату.

Після хвилини мовчання, якою вшановували пам’ять героя, до меморіальної дошки поклали квіти та запалили свічки. Не стримували сліз присутні, які знали хлопця як порядного, чесного патріота Батьківщини.

На честь полеглих під час бойових дій на сході України прозвучала пісня «А мати жде» у виконанні Владислави Заярної, учениці 9 класу. А пісня «Ти — солдат України», яку виконала учитель музичного мистецтва Тетяна Глущенко, змусила присутніх задуматись над трагічними подіями, що відбуваються на рідній землі.

Після урочистої частини присутні змогли оглянути стенди зі світлинами наших героїв — Кондратюка Олександра Івановича та Тихолоза Андрія Павловича.

Валентина КІНДРАТЕНКО. с. Ярославка.