Нещодавно, вперше на широкому рівні в Україні відзначили Міжнародний день волонтера, хоча розвиток волонтерського руху в світі розпочався ще з 1859 року, коли вперше було створено організацію Червоного Хреста. Нині ж існує Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби (CCIVS) під егідою ЮНЕСКО. Але саме останні політичні події призвели до більш масштабного розвитку волонтерського руху в Україні. В Черкаській облдержадміністрації було проведено урочисте зібрання волонтерів області з представниками влади за участю заступнка голови облдержадміністрації – керівника апарату Віталія КОВАЛЯ.
— Сьогодні робота волонтерів надто асоціюється з тими подіями, які відбуваються на Сході України, — сказав Віталій Коваль. — Ще в той час, коли розпочалась окупація Криму, військова агресія з боку Росії, саме волонтери почали активно діяти, пішли в добровольчі батальйони, почали збирати і доставляти необхідне нашим військовим, згодом почали допомагати переселенцям. І сьогодні вже кожен наш земляк, в якому палає звитяжний український дух, є справжнім волонтером.
Надзвичайно активно допомагають волонтери й учасникам АТО — військовим спорядженням, автомобільною технікою, амуніцією, медикаментами, харчуванням тощо. За підрахунками, лише впродовж квітня-листопада цього року громадами й волонтерами області передано в зону АТО 300 т гуманітарної допомоги. Обласна влада спільно з міською створила Єдиний центр допомоги армії (на чолі з Оксаною Циганок), яким вже зібрано близько 1 млн грн. Окрім того, Черкащина силами меценатів, волонтерів, громади передала в зону антитерористичної операції більше 70 одиниць автомобільної техніки.
— Можемо впевнено сказати, що нині в області маємо велику родину волонтерів, — сказав Віталій Коваль, — серед яких і студенти, і школярі, і наші найменші громадяни, які, створюючи власноруч малюнки, надихають військових на перемогу.
Присутні на зустрічі волонтери також долучились до розмови, ділилися думками та висловлювали вдячність. Зокрема, волонтер зі Шполянщини Лілія Усик подякувала всім, хто постійно допомагає. Каже, що коли хтось відчуває себе самотнім, варто стати волонтером, адже, долучившись до благородної справи, можна ще й багато нових друзів знайти.
Потому, Віталій Коваль вручив усім волонтерам почесні грамоти обласної державної адміністрації — за активну волонтерську діяльність, постійний ризик життям та здоров’ям, особисту участь у зборі та доставці необхідної допомоги в зону бойових дій.
Не оминули увагою во лонтерів і в Шполянській райдержадміністрації. 5 грудня подібну зустріч з громадським активом Шполянського району провела перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Береза. Вона висловила щиру подяку волонтерам, які побували в зоні АТО та неодноразово завозили допомогу бійцям, додаючи їм віри в перемогу. Серед них: Лілія Усик, Галина Лоцман, Сергій Коваль, Ігор Зачепа, Дмитро Тищенко, Сергій Поперечний, Сергій Кепша, Олександр Ткалич та інші. За патріотизм та небайдужість подяками районної державної адміністрації відзначено най- більш активних учасників волонтерського руху: Сергія Коваля та Галину Лоцман.
У ці дні активісти районної громадської організації «Самооборона Майдану» відвідали шкільні заклади району та вручили подяки учнівсько-педагогічним колективам за значний внесок у волонтерську допомогу воїнам АТО. Школярі продовжують готувати листи, малюнки, сувеніри для своїх захисників та збирати все необхідне їм на передовій фронту. Самооборонівці також висловлюють щиру вдячність генеральному директору СТОВ «Урожай» Олександру Ржевському за надану фінансову допомогу для придбання п’яти рацій для воїнів-земляків, які найближчим часом будуть доставлені їм разом з гуманітарною допомогою від шполян.
Подяка учнівсько-педагогічному колективу Ярославківського НВК.
Наталія СТОРЧАК (фото автора).