Віряни зі Шполянщини взяли участь у святкуванні Дня Хрещення Київської Русі у Києві

Цього року Україна відзначила 1026 річницю Хрещення Київської Руси-України. Богослужіння у Володимирському соборі в Києві з нагоди подвійного свята — престольного свята кафедрального патріаршого Володимирського собору і 1026-ліття Хрещення Київської Русі — 27—28 липня очолив Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату та представників духовенства з усіх єпархій Київського патріархату.

Після завершення Божественної літургії від Володимирського собору в напрямку до пам’ятника князю Володимиру вирушив Хресний хід. Понад 20 тисяч вірян та духовенства наповнили собою бульвар Тараса Шевченка та вулицю Володимирську. Попри жарку погоду та поважний вік Предстоятель, Святійший патріарх Філарет не тільки звершив понад двогодинну Божественну літургію, але й пройшов весь шлях ходу та очолив молебень біля пам’ятника князю Володимиру.

На сходах перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю лунали молитви до нього та всіх святих землі Української. Патріарх прочитав молитву до рівноапостольного князя, а також молитву до Всемилостивого Бога про визволення від нашестя чужинців.

Після завершення молебню патріарх Філарет звернувся до всіх зі словом повчання. Святійший Владика привів євангельський приклад найвищої любові, який сьогодні втілюють наші молоді воїни, борючись проти агресора: «Вся Україна повстала на захист своєї землі. І захищає так, що віддає своє життя. А Христос-Спаситель сказав: «Ніхто не має більшої любові, як хто душу свою (тобто життя) віддасть за своїх друзів». І ми українці віддаємо це життя. На Донбасі гинуть наші кращі сини і вони не бояться смерті. Так само, як вони не боялися на Майдані смерті, так вони не бояться і там. Перед нами стоїть ще одне дуже важливе завдання — об’єднати українське православ’я в одну Українську церкву. Досягнемо ми цього, чи ні? Досягнемо!».

Богослужіння завершилося многоліттям всьому українському народу. Також багатотисячний сонм вірян гучно проспівав Державний гімн України, після чого Предстоятель окропив віруючих святою водою.

Після святкового молебню Предстоятель дав відповіді на питання журналістів та посередництвом ЗМІ звернувся до єпископату та вірних Української православної церкви Московського патріархату: «Ми звертаємось до єпископату Української православної церкви Московського патріархату, тому що вони провели незаконний собор у Харкові і тим самим розділили Українську церкву на дві частини. Якби вони не розділили, то ми б сьогодні не мали цієї проблеми. Не хочуть ієрархи об’єднуватися — то народ об’єднається. Народ побачить, де правда, яка церква з українською державою і українським народом, а яка церква не хоче допомагати, а робить тільки вигляд, що молиться за мир. Ми теж молимося за мир і хочемо, щоб в Україні був мир, і не тільки в Україні, а й у Європі і в усьому світі. Але нам не будь-який мир потрібен. Ми не хочемо жити в мирі і знаходитись в неволі, в колонії. Ми хочемо жити в свободі».

Багатотисячне загальноцерковне торжество з нагоди 1026-ої річниці Хрещення Київської Русі стало втіхою та підтримкою численним священикам і мирянам з різних куточків України (у тому числі і зі Шполянщини!), які змогли побачити велич Церкви, до якої належать, та відчути причетність до важливої духовної справи творення єдиної Української помісної православної церкви.

Підготувала Ганна ШВЕЦЬ.

Фото Наталії ДАВИДЕНКО.