Віслюки, папуги і навіть косуля: при Шполянському центрі дитячої творчості діє “живий куточок”

В еколого-натуралістичному відділі комунального закладу «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» є живий куточок. У ньому мешкають десятки тварин — від віслюків до шиншил. Тут не лише навчають дітей піклуватися про природу а й займаються зоотерапією та втілюють творчі ідеї.

Методист еколого-натуралістичного напряму Наталія Олійник розповіла журналістам «Шполяночки», як вихованці гуртків доглядають за тваринами, створюють для них комфортні умови та реалізовують креативні ідеї, зокрема при облаштуванні акваріумів.

У живому куточку живуть віслюки Петруша і Моллі, косуля Жорик, морські свинки, білки Дегу, хом’ячки та шиншили різних видів. Діти не лише граються з тваринками, а й отримують практичні навички догляду, проводять спостереження та дослідження.

"Осличка Моллі — найстарша жителька нашого закладу. Їй майже двадцять років», — розповідає пані Наталія. — «Серед шиншил у нас є сірі, чорні, а ще здійснилася наша мрія — нам подарували білосніжну шиншилу!»

"Також у нас є папуги різних видів — корелли, нерозлучники, хвилясті, амадини, а ще равлики-ахатини та декоративні кролики. «Нещодавно в нас народилися кроленята — велика радість для дітей. Вони з захопленням спостерігають за розвитком маленьких тваринок», — додає керівниця.

Діти охоче відвідують гуртки, щоб спілкуватися з улюбленцями. У кожного є своя улюблена тварина. З початком повномасштабної війни гуртки почали відвідувати діти-переселенці з окупованих територій.

«Тоді ми не мали змоги працювати в повноцінному режимі, але проводили майстер-класи для дітей переселенців. Пригадую випадок, коли дівчинка з Ізюма після пережитого стресу зовсім не говорила. Ми давали їй тваринок додому — це метод зоотерапії. Завдяки спілкуванню з тваринами вона поступово почала розмовляти», — згадує Наталія Володимирівна.

Ще гурток має акваріуми з різними видами рибок.

«Рибки живуть у нас вже понад п’ять років. Акваріуми подарували благодійники, а нові види ми купуємо у зоомагазинах. Деякі вже навчилися розводити самостійно», — ділиться педагогиня.

Завдяки цим акваріумам вихованці гуртка «Екологи» разом із Наталією Олійник здобули І місце на обласному етапі та ІІ місце на Всеукраїнському етапі акції «Чарівний акваріум в культурі українця». Мета акції — заохотити дітей до творчого оформлення акваріумів, використовуючи нові ідеї та інноваційні рішення.

«Історія рибок почалась із порятунку, — продовжує пані Наталія. — До нас звернулися власники закладу харчування, де мешкали рибки. На жаль, їх акваріум було випадково розбито, і рибки залишилися без дому. Їх тимчасово переселили в банку, тож ми мали терміново допомогти».

У цей час відвідувачка живого куточка Вікторія Бурківська подарувала закладу новий акваріум.

«Цей подарунок став справжнім порятунком. Вихованці гуртка швидко облаштували новий дім для рибок. Діти навіть вирішили створити ілюзію морського дна, розмалювавши скло акваріума власними руками. Завдяки їхній згуртованій роботі рибки тепер мають затишний простір, наче в підводному царстві», — з гордістю розповідає керівниця.

Кожна тварина у куточку має свою унікальну історію появи.

"Про це вже можна писати окрему книгу. Вихованці та педагоги мріють про нових мешканців. Найбільша мрія — завести красенів-павичів та страусів. Завдяки підтримці Шполянської міської ради, яка фінансує харчування і лікування тварин, ми можемо реалізовувати свої мрії — хоч і маленькі, але такі важливі", - пояснює пані Наталія.

Наталія Олійник запрошує всіх охочих відвідати міні-зоопарк, де можна отримати приємні враження та незабутні емоції від спілкування з тваринами.

Коментарі