Вітаємо переможців! У Шполянській ОТГ підбили підсумки молодіжного конкурсу «Творимо громаду разом»

Зони для відпочинку, екомеблі та яскраві малюнки на стінах. Так у рамках конкурсу "Творимо громаду разом", організованого міською радою Шполянської ОТГ та "ВО ЧЕРКАЩАНИ", змінювала свою громаду шполянська молодь. До участі у конкурсі запрошували заклади освіти, команди яких мали запропонувати та втілити у життя проєкт із благоустрою об’єктів громадського простору на території ОТГ на соціально важливу та культурно-просвітницьку тематику.

Усього на участь у конкурсі подали 11 проєктів. Школярі разом із своїми наставниками фарбували, ремонтували, майстрували, "оживляли" шкільні подвір'я, робили затишними зупинки, розмальовували сірі одноманітні стіни. Учителі розповідають: діти підійшли до справи із завзяттям та відповідальністю, бо конкурс мине, а облаштовані власноруч місця для відпочинку, "зелені класи" та екомеблі залишаться їм та громаді надовго.

– Ідея конкурсу потрібна і цікава. Вона не тільки дала можливість реалізувати проєкт. Цей конкурс згуртував дітей навколо ідеї. У нас давно була думка створити спортивний майданчик, а тут такий стимул. Та і кошти надали, що дозволило купити необхідне знаряддя. Я думаю це тільки початок і задумів досить багато тож хотілося б аби конкурс мав своє продовження і став доброю традицією у нашій громаді, – розповіла у коментарі свої враження Директор Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5  Світлана Сотник.

Протягом тижня усі охочі мали можливість підтримати улюблену команду та віддати за неї голос в онлайн-режимі. Голосування тривало до 12 жовтня, а на Покрову відбулося нагородження переможців. Присутній на церемонії нагородження депутат Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Ткаченко привітав усіх присутніх із Днем Захисника України та святом Покрови, а учасникам конкурсу побажав подальших успіхів та натхнення.

– Я вражений скільки активної та цілеспрямованої молоді живе у нашій громаді. З яким завзяттям взялись до справи і що важливо довели її до кінця. Ми готові підтримувати такі молодіжні ініціативи і надалі, надаючи можливість хлопцям і дівчатам робити громаду кращою свою руками та бачити власні здобутки, – зазначив Анатолій Миколайович.

За результатами голосування переможцями стали:

І місце:

Шполянська ЗОШ № 1, команда «Зміна» – проєкт «Молодіжна talk-зона». За допомогою підручних засобів молодь створила собі простір для спілкування і навчання на свіжому повітрі. 

Іскренський НВК, команда «Перспектива» – проєкт «Джерело життя". Учні оновили та поремонтували сільську криницю, облагородили та озеленили територію біля неї.  

ІІ місце: 

Шполянська ЗОШ № 3-гімназія, команда «Креатив» – проєкт «Кольорове дитинство». Команда оформила розважальними іграми асфальтну доріжку, облаштувала лавку, зробила освітлення, висадила квіти.

ІІІ місце: 

Шполянська ЗОШ № 5, команда СКАНД – проєкт «Волейбольний майданчик» та «Квіткове розмаїття». Під керівництвом учителя фізкультури діти збудували волейбольний майданчик. А ще – насадили квітів на клумбах, аби подвір'я школи було ще затишнішим. 

Самі діти задоволені своєю роботою. Кажуть, що це круто своїми руками робити щось корисне для себе, для школи, для громади.

– Я вважаю, що це дуже крута ідея. Кожна школа змогла втілити в життя свої сподівання. Наша школа наприклад створила територію для спілкування на свіжому повітрі. Ми там тепер не тільки навчаємось, є також маємо можливість проводити свій час на перервах, – ділиться враженнями учениця 9-го класу Шполянської ЗОШ № 1 Ліза Вовк. 

Переможці конкурсу поїдуть на екскурсію до Києва у парк «Резиденція «Межигір’я» та Музей води. Команди, які зайняли друге і третє місце, отримали заохочувальні смачні подарунки від ТМ «Жайвір».