ВИЯВЛЕНО ДЕПУТАТІВ-КОРУПЦІОНЕРІВ

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури, у від-повідності до положень ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» впродовж нинішнього року складено п’ять протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з ко-рупцією. Три з них виявлено у земельній та два у бюджетній сферах, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, стосовно двох депутатів Іскренської, одного депутата Терешківської та двох депутатів Мар’янівської сільських рад Шполянського району.

Постановами Ватутінського міського та Городищенського районного судів, вимоги вищевказаних протоколів задоволено, а депутатів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

ПОКАРАНІ ЗА НАНЕСЕННЯ
ТІЛЕСНИХ УШКОДЖЕНЬ
3 листопада 2016 року вироком Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від двох жителів Шполянського району визнано винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я).

Установлено, що в січні 2016 року у вечірній час, на території одного із сіл Шполянсього району, двоє молодиків на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин в ході сварки, що переросла в бійку, умисно нанесли своєму знайомому численні удари кулаками та ногами. Цим спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, крововиливів, саден обличчя, травматичних набряків м'яких тканин голови, які згідно з висновком судово-медичного експерта належать до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.

У судовому засіданні причетність чоловіків до кримінального правопорушення в повному обсязі доведено прокурором, який, ураховуючи ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину та підсудних осіб, просив суд призначити їм покарання у вигляді штрафу у розмірі шестидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши позицію прокурора, вироком суду зловмисників засуджено до запропонованого прокурором покарання.

ЗАСУДЖЕНО ОСОБУ
ЗА НЕЗАКОННЕ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ
Вироком Городищенського районного суду Черкаської області від 5 грудня 2016 року жителя Шполянського району визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 (незаконне носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України.

Установлено, що влітку 2001 року 32-річний на той час житель с. Мліїв Городищенського району Черкаської області незаконно придбав у невідомого чоловіка мисливський карабін та 50 патронів, що згідно з висновками експерта є нарізною вогнепальною зброєю 5,6 мм однозарядним мисливським карабіном моделі ТОЗ-16 промислового виробництва СРСР, що придатний для стрільби.

Наприкінці лютого 2015 року чоловік перевіз зброю та патрони до м. Шпола, незаконно їх зберігав у господарському приміщенні, де працівники поліції і виявили та вилучили вказані речі.

У судовому засіданні причетність чоловіка до кримінального правопорушення в повному обсязі доведено прокурором, який, ураховуючи ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину та особу підсудного, просив суд призначити йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік, а також покласти обов’язки, передбачені п.п. 2, 3, 4 ст. 76 КК України.

Вироком суду зловмисника засуджено до запропонованого прокурором покарання, речові докази по справі вирішено знищити.

Нині вирок суду не вступив у законну силу й вивчається прокуратурою на предмет законності та наявності підстав для оскарження через його невідповідність ступеню тяжкості скоєного кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Гліб КУЗНЄЦОВ,
прокурор Шполянського відділу
Смілянської місцевої прокуратури.