Війна коханню не завада? Скільки шполян уклали шлюб за минулий рік

Протягом минулого року кількість зареєстрованих шлюбів у Шполі дещо скоротилася у порівнянні зі статистикою 2022-го. Така ж ситуація і з розлученнями. Втім, узаконити свої стосунки зараз вирішають і ті, хто прожив у цивільному шлюбі понад 30 років.

Детальніше про це журналісти "Шполяночки+" дізнавалися у Шполянському ДРАЦСі.

За 2023-й рік шлюб взяли 203 подружжя, у той час, коли розлучилися 33. Щоправда, розірвали шлюб через суд більше - аж 108 пар. У 2022 статистика була позитивнішою: тоді створили 227 сімей, а розлучень зареєстровано 24 по ДРАЦСу і 85 за рішенням суду.

Працівниця закладу розповідає, що зараз шлюб беруть в більшості з військовими. Особливі дати не обирають, а приходять тоді, коли є можливість. Наприклад, у період відпустки, яку дають всього на кілька днів. Режим "встигнути все" впливає і на традиційні наряди молодят. Тепер же зустріти наречену у пишному білому платті можна вкрай рідко, так само і нареченого в костюмі. Зараз перевагу у Шполі надають звичайному буденному одягу.

Щодо вікової категорії, то молоді шлюби укладають рідко. Частіше приходять пари, які раніше проживали разом тривалий час, а тепер юридично оформлюють стосунки, щоб мати документальний запис. Здебільшого це особи віком 30-40 років, але траплялися і шістдесятирічні та сімдесятирічні "молодята".

Зазначають, що переважно шполяни вкладають шлюб не задля романтичного моменту, а саме для того, щоб бути під юридичним захистом.

"Є військові, які приходять і реєструють шлюб, щоб у разі чого, то жінкам і дітям були виплати. Або ж є чоловіки і сім'ї в цілому, які думають про те, що їх в будь-який момент можуть мобілізувати і тому має бути офіційно зареєстрована дитина та жінка, щоб у разі, наприклад, госпіталізації, було до кого звернутися", - розповідає працівниця Шполянського ДРАЦСУ.

Святкування зі зрозумілих причин також відсутні. Церемонія часто проходить виключно для двох.

За статистичними даними Шполянського ДРАЦСу.