ВПО, які не зареєстровані, але фактично проживають у квартирі чи будинку, мають право на субсидію. Щоб отримувати допомогу, до заяви потрібно додати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Оформити субсидію можна як офлайн, так і онлайн
Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, пише "Шполяночка+" .
За інформацією департаменту комунікацій, для отримання субсидії не обов'язково мати договір оренди. Таким чином, щоб отримати допомогу потрібно мати довідку про взяття на облік внутрішньої переміщеної особи.
Для оформлення субсидії необхідні документи: заява про призначення субсидії (за встановленою формою), декларація про доходи та витрати, в якій будуть зазначатися дані про членів родини, котрі проживають у приміщені, пред'явити паспорті реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП/раніше ідентифікаційний номер платника податків, ідентифікаційний номер), копія довідки про статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
Зокрема, розмір допомоги буде залежати від вартості комунальних послуг, якими користується сім'я та рівня її доходів. Як зазначається, допомога на проживання, що надається ВПО, не враховується як дохід родини при призначені субсидії.
Отже, для оформлення допомоги на оплату комунальних послуг можна звернутися особисто, а можна подати онлайн заявку. При виборі першого шляху необхідно звернутися або до органів місцевого самоврядування, або до Центру надання адміністративних послуг, або до Сервісного центру пенсійного фонду України. Для того щоб оформити субсидію онлайн необхідно подати заяву в застосунку "Дія", або на порталі електронних послуг ПФУ, або ж через мобільний додаток "Пенсійний фонд".