ВНЗ відправлять на дистанційне навчання, а школи – на канікули: Зеленський роздав доручення через коронавірус

У "червоній" та "помаранчевій" карантинних зонах ресторани та клуби працюватимуть з обмеженнями, пише "ТСН".

Під час останньої наради у президента Володимира Зеленського була ухвалена низка рішень для боротьби з епідемією коронавірусу, яка нині набирає обертів. Усі виші тимчасово переведуть на дистанційне навчання, а для школярів осінні канікули розпочнуться раніше. 

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці. 

Аби запобігти поширенню COVID-19, Зеленський роздав такі доручення:

 • - Тимчасово перевести ВНЗ на дистанційне навчання та провести роз'яснювальну роботу серед студентів.
  - Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше - до 15 жовтня. Дату початку канікул визначатиме місцева влада.
  - У "червоній" та "помаранчевій" зонах запровадити обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів.
 • - Від 22:00 заклади мають зачинятись. Обмеження стосуються зокрема й масових заходів.
  - Міністерство охорони здоров'я має збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються під час лікування ускладнень COVID-19. 
  - У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Госпіталі планують розміщувати у великих приміщеннях, зокрема, як варіант у столиці розглядається Палац Спорту.
  - Підготовка відомчих лікарень та закладів, підпорядкованих Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19, аби кількість ліжкомісць.
  - Залучення інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях під наглядом досвідчених лікарів. 
  - МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. Для цього виділені додаткові кошти. 
  - До кінця жовтня 2020 року місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.
  - Збільшити штрафи до 3400-5100 грн для власників підприємств, установ, організацій, які пропускають у свої приміщення людей без респіраторів або захисних масок.