Володимир Пустовіт очолив раду ветеранів Шполянщини

На минулому тижні відбулася звітно-виборна конференція районної ради ветеранів війни і праці. В ході її роботи делегати за­слухали інформацію заступника голови Шполянської райдержадміністрації Ольги Шпиці про організацію заходів до Дня Пере­моги, роз’яснення начальника управління Пенсійного фонду у Шполянському районі Бориса Курінного щодо пенсійного забезпе­чення, начальника управління соціального захисту Анатолія Ракітіна з питань надан­ня соціальних послуг ветеранам. Зокрема, ветеранів цікавили питання підвищення пенсій, пільгових медикаментів, надання субсидій на вугілля. Зі слів Бориса Курінного, пенсії нині виплачуються вчасно і в повному обсязі, зростання їх розміру слід очікувати із грудня поточного року. Пільгові медикаменти для учасників бойових дій реалізовуються в центральній аптеці міста. З приводу пільгового вугілля Анатолій Ракітін пояснив, що поки що не встановлена його вартість, яка повинна братися для розрахунків, тому оформлятиметься ця пільга згодом.

З доповіддю виступив перед ветеранами голова районної ради Іван Скорик, який відмітив активну діяльність організації та за­певнив у підтримці ветеранів з боку районної ради. Заступник голови організації Олександр Пряжко детальніше розповів про діяльність ради ветеранів, яка була заснована 4 люто­го 1999 року. На сьогодні організація налічує близько 15 тисяч осіб, в тому числі — 96 учасників бойових дій, 27 інвалідів війни, 105 осіб, прирівняних до них, а також близь­ко 10 тисяч ветеранів праці та близько 5 ти­сяч дітей війни. Основні напрямки діяльності організації — турбота про соціальний захист спілчан, їх матеріальну підтримку, створення належних умов їхнього лікування, вшануван­ня пам’яті померлих, патріотичне виховання молоді. Олександр Іванович назвав кращих активістів організації, які очолюють первинні осередки в селах, — Бориса Клювака з Ло­зуватки, Катерину Лимар з Журавки, Василя Михальченка з Веселого Кута, який є учас­ником бойових дій, Дмитра Рижковця з Капу­стиного, Володимира Крещенка з Лебедина, Івана Демченка з Василькова та багато інших.

Слова подяки від ветеранів були адресовані людям, котрі матеріально допомагають організації — Дмитру Кравченку, Юрію Ляшен­ку, Андрію Тітку, Світлані Плахотнюк, Во­лодимиру Плохуті, Володимиру Колотилу, Віктору Кравченку (фермерське господарство с.Матусів) та іншим. Окрема подяка — голові райдержадміністрації Володимиру Потапен­ку, за сприяння якого нещодавно проведено капітальний ремонт кімнати ради ветеранів. Член президії Юрій Фартушний з цього приво­ду зауважив, що така турбота про ветеранів з боку влади є дуже приємним фактом, адже попередні керівники не лише не допомогли з ремонтом, а й відібрали приміщення для партійної роботи (Партії регіонів — ред.).

Наприкінці роботи конференції делегати задовольнили заяву голови організації Івана Здора про складання повноважень у зв’язку зі станом здоров’я. Іван Іванович очолював організацію з 2003 року. Перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Береза разом з усіма учасниками конференції подякувала Івану Івановичу за плідну громадську роботу впродовж 12 років. Всі голови первин­них осередків були нагороджені грамотами райдержадміністрації.

Під час виборів нового голови ради ветеранів одноголосно було обрано Воло­димира Миновича Пустовіта, який багато років очолював фінансове управління райдержадміністрації, а нині перебуває на за­служеному відпочинку. Учасники зібрання привітали Володимира Пустовіта з обранням та висловили найкращі побажання успіхів у подальшій громадській діяльності.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).