Восьмикласник зі Шполи врятував жінку, яка тонула

Жителька міста Шпола Ілона Шанторович у соцмережах розповіла про те, що 24 травня вона йшла до Красного ставка близько 15:30. Назустріч їй вибігла стурбована донька та схвильовано повідомила, що у ставку тоне жінка і кличе на допомогу: «Рятуйте, я тону, допоможіть». Оскільки дівчинка плавати не вміє, вона стала благати людей про допомогу. Та, на жаль, жодна доросла людина на це не відгукнулась… крім 14-річного хлопця…

Того дня після уроків восьмикласник міської школи №2-ліцею Сашко Кажукало відпочивав із друзями на березі Красного ставка.

— Ми з друзями сиділи на березі ставка, — розповідає Олександр. — Вода була холодною, тому не купалися, а вже збиралися йти додому. Раптом до нас підбігла жінка, яка попросила допомогти іншій жінці, що тоне. Вона сама не могла плавати через травму руки.

На воді, у тому місці, де мала бути потопаюча (на нього вказувала ця жінка), нікого не було видно… Аж раптом з-під води випірнула чиясь голова. Це було за 15-20 метрів від берега. Сашко, миттю кинувся у воду. На місці, де потопала жінка, під водою були зарості очерету і багато мулу, через це вона не могла вибратися. Хлопець врятував їй життя.

Саша поділився, що тієї миті абсолютно не думав ані про страх, ані про якісь наслідки — все спрацювало, мабуть, на рівні підсвідомості: якщо просять допомогти, треба швидко реагувати.

Вже вдома, коли все було позаду, розповів батькам про цей випадок. У соцмережах юнак став справжнім героєм! Його всі вітають і дякують батькам за виховання сина. Наступного дня на шкільній лінійці про цей гарний вчинок Саші дізналася й вся школа.

Батьки Олександра Кажукала можуть по праву пишатися, що виховали в синові справжнього чоловіка, який у такій ситуації не залишився байдужим. Вчителі, друзі і однокласники — тим, що мають такого учня і товариша.

За порятунок дівчини Олександра Кажукала управлінням ДСНС в Черкаській області висунуто на участь у Всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року». А міська громада вже відзначила героїчний вчинок Сашка — йому першому вручили нагороду на урочистій  церемонії відзначення обдарованої молоді «Гордість Шполянської громади-2018» з нагоди Дня захисту дітей.

Лариса БАЧИНСЬКА

На фото: Сашко Кажукало та врятована ним Ірина Таран