Вперед до знань: у Шполянській ОТГ відрапортували про готовність шкіл до учбового року

Традиційно порожні влітку класи та шкільні подвір’я невдовзі знову будуть наповнені дитячим гаміром. До нового навчального року лишились лічені дні і хто із радістю готується вперше відкрити підручники, а хто із сумом згадуватиме останні у своєму житті шкільні канікули. Та поки дітвора з усієї сили відпочивала та розважалась, вчителі та адміністрація навчальних закладів не байдикувала, а готувала свої храми науки до чергового учбового року. І як готувались до нового навчального року навчальні заклади дізнавалась «Шполяночка+».

Наразі у складі Шполянської міської об’єднаної територіальної громади налічується 12 закладів загальної середньої освіти та 4 заклади дошкільної освіти. Днями комісія щодо перевірки готовності до нового навчального року здійснила об’їзд навчальних закладів.

Насамперед увага у закладах приділялась належній матеріально-технічній базі. Адже без комфортних умов навчання і наука до голови не лізтиме. Бо ж важко вирішувати формули і заглиблюватись в синтаксис, коли на потилицю капає вересневий дощик. Тож комісія зосередила свої зусилля на перевірці санітарно-гігієнічних норм класних та групових кімнат, кабінетів профільних дисциплін. Усі навчальні заклади забезпечені меблями відповідно віку та зросту дітей.

А на голодний шлунок теж на сильно навчишся чомусь гарному, тож перевірили і їдальні, які продемонстрували повну бойову готовність до організації харчування. Їх забезпечено проточною холодною і гарячою водою, холодильним та технологічним обладнанням, столовим посудом. Всі заклади мають внутрішні санітарні вузли.

— До першого вересня було зроблено усі необхідні заходи для покращення умов для учнів та вчителів загалом. Окрім стандартних косметичних робіт було зроблено капітальний ремонт малого спортивного залу, а також повністю замінили вбиральні на лівому крилі і почали замінювати на правому, — коментує директор Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3 — гімназія» Анатолій Осадчий.

Аналогічно про готовність прийняти учнів розповіли і у Шполянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Її директор Валентина Осадча каже, що навчальний заклад навіть похвалили за гарно впорядковану територію.

— Ми пройшли перевірку, можна зазначити, що ми повністю готові приймати дітей, усі кабінети облаштовані. Комісія виділила нашу школу за гарну територію. Варто подякувати за це класним керівникам, батькам та двірнику, які доглядали квітники протягом усього літа, — розповідає пані Валентина.

Міська рада не стояла осторонь підготовчих робіт і виділила з бюджету суттєві кошти для їх проведення. Як прокоментував «Шполяночці+» міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко цьогоріч на капітальні та поточні ремонти шкіл, дошкільних та позашкільних закладів було виділено понад 3 млн 300 тисяч гривень. Роботи в деяких навчальних закладах велись ще з квітня поточного року.

Директор Шполянського НВК І-ІІІ ст. №2 — ліцей Олександр Гончар зазначив, що на кошти громади зробили поточні ремонти.

— За кошти громади було замінено лінолеум у 7 класних кімнатах. Також зроблено косметичний ремонт приміщення їдальні, зробили її у яскравих кольорах, підготували територію та заклад загалом, — розповів він.

Крім шкіл свою готовність продемонстрували і дитячі садочки. В усіх було проведено ремонти, оновлено ігрове обладнання та спортивний інвентар.

— Власнили силами ми зробили косметичний ремонт на майданчиках, відремонтували гараж павільйону групи «Капітошки», провели поточний ремонт роздягальної групи «Барвінок», — каже завідувач ДНЗ №1 «Ялинка» Юлія Кравченко.

Загалом усі освітні заклади Шполянської ОТГ провели роботи по перевірці систем водогону, водовідведення, електромереж. Комісія прискіпливо вивчала стан технічного устаткування теплових мереж та інженерних комунікацій, лазила у підвали та піднімалась до горищ.

До початку опалювального сезону згідно з графіком було проведено перевірку теплових та водяних лічильників, манометрів. Особлива увага приділялась своєчасній та якісній підготовці пакету документів для підписання акту готовності теплових систем і мереж до роботи в осінньо-зимовий період.

Усі навчальні заклади, як дошкільні так і загальноосвітні забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет. У кожному закладі створено власний веб-сайт.

Та не тільки ремонтами та облаштуванням опікувались у школах. Для нової української школи потрібне і новітнє обладнання, і сучасні методичні матеріали.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у сумі понад 244 тис. грн кожен навчальний заклад отримав по декілька нових комп’ютерів чи телевізорів (Smart TV), у залежності від потреби школи. Також, освіта поповнилась дидактичними матеріалам закупленими на загальну суму 50 тис. 656 грн. А вчителі молодших класів для маленьких «нушівців» отримали Шполянській міськраді навчальні таблиці, механічні годинники, карти України і світу тощо.

Міський голова, Сергій Кравченко зазначає, що призначена державна субвенція для НУШ завжди використовується за цільовою потребою. Проте фінансування галузі освіти Шполянської міської громади із місцевого бюджету складає вагому частину — майже 50 % загальних видатків   бюджету ОТГ на рік. Також для перспективного розвитку цієї галузі і підтримки обдарованих дітей систематично виділяються додаткові кошти.

— Ми як ніхто розуміємо, що успішне майбутнє – це наші діти! Їм потрібно навчатися у середовищі, яке оснащене сучасними технологіями і матеріалами. Дуже приємно, що це також розуміють і підтримують депутати об’єднаної громади та члени виконавчого комітету, тому при потребі дофінансування освіти питання завжди підтримуються одноголосно, – підкреслив голова ОТГ.

ЮЛІЯ ЗАРУДНІЦЬКА