Вперше за 48 років: у ліцеї на Шполянщині ремонтують їдальню

У одному з ліцеїв на Шполянщині вперше за 48 років почали робити капітальний ремонт харчоблока. Вже демонтували стіни й підлогу та замінюють систему опалення, повідомляє Суспільне.

За словами різнороба Віктора Роєнка, найтяжче — це відбивати плитку зі стін:

"Також ми маємо робити перестінок. Очікуємо на цемент".

Ремонтують харчоблок із початку жовтня, розповів муляр-штукатур Володимир Бондар:

"Плитка, стіни, шпаклівка, установлюємо нові вікна, утеплені, двері".

Приміщення їдальні добудували до ліцею у 1975-му році, розповіла директорка Валентина Осадча. Відтоді капремонту не проводили, лише щорічні косметичні роботи. Тому чекають на оновлення:

"І їдальня буде і харчоблок буде сучасним таким, з модернізованим обладнанням, яке і передбачає реформа шкільного харчування. Усе це робиться для дітей, і ми зможемо дітей харчувати здоровою, нешкідливою їжею".

У школі на Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси

У закладі навчається 624 дитини. Через відсутність їдальні нині заняття тривають у дві зміни, розповіла жінка. Дев’ятирічна Руслана Артеменко носить ланчбокс із обідом.

"Я із собою взяла соломку, пастилу і дві англійські цукерки".

У школі на Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси

Четвертокласник Ілля також бере з дому невеликий перекус.

"Печиво, вода там і все. Мені цього вистачає".

Купують їжу і у шкільному буфеті, розповіла семикласниця Діана Капелюшина:

"Я кожного дня ходжу до шкільного буфету, але із собою теж інколи беру їжу. Хочу, аби відкрилася їдальня, бо це набагато зручніше і харчування там здоровіше".

У школі на Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси

На вибір тут різноманітна випічка, розповіла продавчиня Надія Хоменко.

"Ватрушки з сиром, зі сливами, з яблуками, з корицею, сосиска в тісті, котлета, піца".

Після завершення ремонту у харчоблоці Надія Хоменко працюватиме кухаркою. Хоч має сорокарічний досвід у кулінарії, нині вивчає рецепти із нового шкільного меню.

"Читала про соуси різні, різні спеції. Буде обладнання, я думаю буде красиво й буде добре".

На Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси

Раніше харчування школярів забезпечувала районна споживча спілка, маючи власне обладнання та працівників. Цьогоріч вони відмовилися від надання послуг, розповів виконувач обов’язків голови громади Олег Кошовий. Та і приміщення не облаштоване відповідно до вимог. Тож довелося зробити капремонт. На це із місцевого бюджету спрямували чотири мільйони 450 тисяч гривень.

"Повністю ремонт харчоблока, мережі інженерні, це каналізація на водопостачання і обладнання яке потрібне для харчоблока. Плити, пароконвектомати і меблі де будуть діти сидіти і харчуватися, це столи, стільці".

У школі на Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси

Роботи мають завершити до кінця року. На черзі ремонт ще у двох ліцеях, додав виконувач обов'язків голови громади Олег Кошовий. Нині проводять тендери.

"У загальному всі три об’єкти фінансування 12 мільйонів 700 тисяч, всі три. Четвертий ліцей у нас харчувалися наші були повари, наші обладнання, воно й до цього було, РАЙПО там не обслуговувало, тому так і залишилось. У нас організовано в цьому році очне навчання і для того, щоб воно було повноцінно потрібно харчування діточок, тому що є різні вікові групи, ми зобов’язані харчувати по закону".

У школі на Черкащині ремонтують їдальню

Суспільне Черкаси