«Врятувати життя вдалося завдяки вчасно наданій кваліфікованій допомозі…»

«Врятувати життя вдалося завдяки вчасно наданій кваліфікованій допомозі...», ―  саме такий висновок зробили фахівці обласного кардіологічного центру, коли туди була доставлена одна із пацієнток нашого міста...

...Сьогодні щаслива бабуся вже може обійняти своїх онучат, за якими встигла засумувати, відколи знаходиться тут, в реанімаційному відділенні медичного закладу... Вона, як і раніше, привітно усміхається і не вірить в те, що все вже позаду... Страшно лишень подумати, що такого щастя вона могла б уже ніколи не відчувати, якби...
...Якби тоді, 30 липня, коли жінка відчула сильний стискаючий біль за грудиною, який довго не проходив, її чоловік миттєво не зреагував і не викликав «швидку». Якби бригада медиків буквально за декілька хвилин після виклику не була біля її ліжка. Якби вони оперативно не провели діагностичне дослідження, якби поставили неправильний діагноз... Таких «якби» могло б бути багато, але працівники Шполянського відділення швидкої допомоги сумлінно поставились до своїх обов’язків, зробили все швидко, професійно, і життя цієї жінки було врятоване.
― Ми щиро вдячні бригаді медиків, які того дня приїхали на виклик до нашої дружини, мами і бабусі, а особливо щиро вдячні фельдшеру відділення швидкої допомоги Оксані Михайлівні Гайдаш. Бо саме завдяки професійно наданій нею першій допомозі, ми всі сьогодні поруч з дорогою нам людиною, — розповідають рідні хворої.
Сама Оксана Михайлівна не вважає це якимось особливим вчинком, бо, як каже, працівники «швидкої допомоги» завжди намагаються якнайкраще обслужити своїх пацієнтів. Особливо в таких випадках ― передінфарктних чи передінсультних станах, коли кожна секунда коштує життя. А такі виклики, за словами працівників відділення швидкої допомоги, почастішали, і навіть до молодих людей. Виконували все згідно з протоколом і цього разу.
Щодня на чергування у відділенні заступає три бригади (колектив його нині налічує 25 медичних працівників, 12 водіів). Приємно, що до нього вливається і молодь (зовсім нещодавно колектив поповнили В’ячеслав Компанцов, Юлія Голець, Іван Слива), яка хоче працювати. І, що головне, їм є у кого вчитися, бо поряд працюють досвідчені медики ― завідувач відділення Анатолій Шрам, лікар Микола Черченко, фельдшери Людмила Лютова та Людмила Різник.
А від імені врятованої жінки, від її рідних «Шполяночка+» висловлює і Оксані Гайдаш, ї її колегам, і усім працівникам Шполянського відділення швидкої допомоги велику вдячність за їхню професійність, за доброту, за щирість сердець і бажає й надалі віддано служити обраній справі, зичить великої людської вдячності та поваги.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора),

НА ЗНІМКУ: фельдшери відділення швидкої допомоги В’ячеслав КОМПАНЦОВ, Оксана ГАЙДАШ, Людмила ЛЮТОВА та Олександр ТЕРЕЩЕНКО.