Вшанували пам’ять жертв Голодомору

Минулої п’ятниці у Шполі присвятили дві громадські акції Дню пам’яті жертв голодоморів. Зранку відбувся мітинг біля могили масового поховання померлих від голоду шполян, на місці якої встановлений у 2003 році пам’ятний знак «Жертвам Голодомору». Панахиду за невинно убієнними в часи найбільшого лихоліття в українській історії відслужив настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, ієрей Роман Саломатін.

«Голодомор — це злочин, який назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. Гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів це наш моральний борг і громадянський обов’язок. І сьогодні маленький вогник свічки об’єднує нас у молитві за душі жертв Голодомору. Ми також згадуємо тих, хто ділився останнім шматком хліба і рятував співвітчизників від смерті», — зазначила у своєму виступі заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина.

Надвечір громада Шполи зібралася на площі Героїв Майдану і з запаленими свічками пройшла ходою до пам’ятного хреста, встановленого в пам'ять про жертв Голодомору 1932—1933 рр. біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП. Перші особи району та міста поклали до меморіальної дошки колоски пшениці з калиною, а всі учасники разом пом’янули хвилиною мовчання загиблих земляків та доєдналися до поминальних молитов ієрея Романа Саломатіна, який провів по них панахиду.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.