Вшанування пам’яті про воїнів АТО чи бізнесові інтереси – що обрала міська рада?

   Тривалими суперечками відзначилась остання сесія Шполянської міської ради.

Каменем спотикання стало питання визначення місця встановлення пам’ятного знаку учасникам антитерористичної операції на Сході України. І поки одні народні обранці міркували, як гідно вшанувати українських героїв, інші – піклувались про власні бізнесові інтереси.

    Суперечка виникла після того, як міський голова Сергій Кравченко запропонував відзначити пам’ять учасників АТО встановленням пам’ятника у центрі Шполи. За його словами, після детального вивчення цього питання, а також тривалих консультацій з керівництвом та представниками спілки учасників АТО було погоджено місце розташування монументу.

-         Заслухавши різні пропозиції, побажання та зауваження від хлопців, зійшлися на спільній думці, що найзручніше  встановити  меморіал пам’яті  буде на місці колишнього фонтану по вулиці Лозуватській.,  -  зауважив міський голова.

    Запропоноване місце встановлення пам’ятного знаку підтримав і керівник організації учасників АТО Шполянщини Віктор Савчук. Втім така пропозиція викликала обурення у місцевого підприємця, депутата міської ради Максима Доценка. Він зазначив, що не вбачає доцільності встановлення пам’ятного знаку на цьому місці.

    Така позиція стала несподіваною для решти депутатського корпусу. Як виявилося, у планах «порошенківця»  –  облаштувати в центрі Шполи торгівельно-розважальний комплекс в колишніх приміщеннях РАйСТу. А памятник героям України перекриватиме вхід до ТРЦ.

-                У листопаді 2016 року я придбав склади. Вони знаходяться на земельній ділянці, межа якої проходить посередині басейну, на місці якого хочуть встановити пам’ятник. Я в тих приміщеннях планую побудувати торгівельно-розважальний заклад. Є інші місця для пам’ятника, а встановлювати його в цьому місці буде недоречно, він псуватиме вид, - сказав депутат.

    Натомість Максиму Доценку пояснили, що, не зважаючи на придбання ним приміщень, земля, на якій вони знаходяться, перебуває у комунальній власності, і її долю повинна вирішувати громада.

    Обурився позицією підприємця депутат від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Михайло Богач, який наголосив, що потрібно поважати і віддавати шану учасникам війні на Сході, і інколи суспільні інтереси повинні переважати над бізнесовими.

-                 Не треба користуватись мандатом для вирішення особистих питань, а потрібно захищати інтереси жителів Шполи, які обрали депутата. Це саме незначне, що ми можемо зробити для тих хлопців, які зараз воюють на Сході, - зазначив Михайло Богач.

    Не зважаючи на спротив Максима Доценка та його спроби переконати керівника спілки учасників АТО про недоцільність встановлення пам’ятного знаку перед майбутнім комплексом, депутати вирішили погодити пропозицію місця розташування пам’ятника та ініціювати з цього приводу громадські слухання.