ВСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ ДО КОБЗАРЯ

Існує народне прислів'я: «Шляхи України у Каневі сходяться». Переконатися у точності цієї істини мали можливість учні 10-Г класу Шполянського НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів №3-гімназія» разом із класним керівником Ларисою Кухар, які кілька днів тому відвідали це гостинне місто. За чотири кілометри від нього розташоване місце, що є одним з головних духовних центрів України — Шевченківський заповідник «Тарасова гора».

Раніше гора називалась Чернечою, а змінили назву у 1861 році, після перепоховання тут Тараса Шевченка. Помер великий поет у Санкт-Петербурзі, де й був похований. Але зважаючи на численні народні прохання, царська влада дозволила перепоховати поета на тому місці, де він заповів це зробити. Ці факти з життя поета-пророка пригадали десятикласники на тому місці, де захотілося Кобзарю спати вічним сном. Вклонившись могилі Тараса Шевченка, на яку лягли чорнобривці зі шполянської землі, учні гімназії декламували його геніальний «Заповіт», милуючись чудовими краєвидами Дніпра, відчули цінність волі, миру, про які так мріяв борець за кращу долю України.

Гімназисти відвідали музей Шевченка, збудований в 1935—1937 роках за проектом Василя Кричевського, якого вважають автором українського архітектурного модерну, ознайомилися з музейною колекцією історико-культурного заповідника — першого в Україні, удостоєного статусу національного, що нараховує понад 20 тисяч унікальних пам'яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів. Також завітали до «Тарасової світлиці». А на зворотній дорозі на учнів чекав приємний сюрприз, спланований напередодні батьками і класним керівником, — пішохідна прогулянка Черкасами, обід в улюбленому закладі швидкого обслуговування «МакДональдз», де долучилися до проведення сучасного свята «Хелловін». Екскурсія залишила позитивний настрій та незабутні враження, додала сил та енергії перед стартом другої навчальної чверті.

Учні 10-Г класу Шполянського НВК №3-гімназія.