Вулиця на честь головного отамана Холодного Яру

СІЛЬСЬКІ НОВИНИ

12 квітня під час чергової сесії Товмацької сільської ради місцеві депутати прийняли історичне рішення: перейменували головну вулицю Товмача, яка колись носила назву Леніна, а згодом — Центральна.

Декомунізація у Товмачі розпочалася ще у 2007 році, коли на посаду сільського голови було обрано Сергія Коваля. Тоді, на виконання указу Президента Ющенка, були змінені всі назви вулиць, пов’язані з комуністичним режимом, а пам’ятник Леніну демонтували під час подій Революції Гідності.

Відтепер найбільша вулиця села носить назву видатного земляка, сотника УНР, головного отамана Холодного Яру Івана Лютого-Лютенка, який народився у Товмачі. Саме на його честь і всіх героїв-борців за незалежність і волю України у цьому селі запроваджується народно-просвітницький фестиваль «Товмацький курінь», покликаний максимально розкрити приховані раніше звитяжні сторінки історії нескорених українців у визвольній боротьбі від окупантів всіх мастей. Її важливо знати, щоб розуміти сьогодення, розрізняти тих, хто рятує Україну, і тих нащадків окупантів, хто здійснює діяльність на підрив нашої державності. Тому противників руху за ідею відтворення пам’яті героїв незборимої української нації не бракує посеред нас.

Наталія СТОРЧАК