Вишивка, сорочки і запаски: як шполянка створює красу із ниток

Шполянка Алла Доменко вже понад 15 років присвячує себе рукоділлю — вишиває картини, створює автентичні українські сорочки, а нещодавно опанувала ще одне хобі — в’язання гачком.

Про свою творчість і натхнення пані Алла розповіла журналістам Шполяночки.

Майстриня відкрила для себе світ вишивки картин ще у 2008 році. У її скарбничці більше двох десятків робіт на різну тематику. Жінка починала від простішого, невеликих картин і рухалася до більш об’ємних, складних варіантів. Як говорить майстриня, якість картин залежить не лише від вміння вишивальниці, а і від якості матеріалів і розробки схем. Тому на цьому не можна економити.

Для вишивки купувала спеціальні схеми, замовляла нитки. Хоч, зізнається, якщо порахувати, у скільки обходиться картина, вона може здаватися золотою. Процес вишивання дарує їй відчуття спокою, радості, затишку, ніби переносить у інший вимір, відволікає від буденності та метушні.

«Сюжети я обираю такі, які відгукуються в душі асоціаціями, спогадами, чи просто приємно розглядати красивий сюжет. Коли дивлюся на свої картини, наповнююся енергією і позитивними емоціями», - ділиться шполянка.

Найбільше її захоплюють багатоколірні вишивки за мотивами полотен відомих художників.

«Мої картини один в один повторюють полотно художника, вони вражають своєю теплотою і реалістичністю. В роботах застосовую до 200 різних відтінків ниток, вишиваю по електронних схемах».

Майстриня використовує саморобний станок для вишивання, на який натягує канву або ж п’яльцями. Канву розграфлює по 10 і 5 клітинок, також заготовляє голки й нитки у спеціальних органайзерах, адже кольорів дуже багато.

«Творчість це невід'ємна частина мого життя», - говорить жінка.

Три роки тому Алла почала вишивати сорочки та самостійно освоїла традиційні техніки вишивки і крою. Кожна з вишитих сорочок унікальна, починаючи від тканини та закінчуючи візерунком. Щоб вишивати, треба не лише вміти рахувати, мати бажання і творчий хист, а й терпіння, переконана майстриня. Адже на створення однієї вишитої речі може піти до кількох місяців.

«Вишивання особливий процес. Я повністю поринаю у нього, отримую від цього задоволення і вкладаю у кожен стібочок свою любов, - каже жінка. - Для мене вишиванка це український символ краси».

У колекції майстрині є сорочки Східного Поділля і Борщівська. Зараз працює над жіночою вишиванкою білим по білому на замовлення клієнтки.

А ще нещодавно Алла відкрила для себе нове хобі - в'язання гачком сучасних запасок-фартухів. За її словами, вони є гарним доповненням не тільки до традиційного українського вбрання, а й на кожен день.

Коментарі