Я єсмь царь! А холопам — місце!

Снігова хуртовина початку березня вкотре яскраво продемонструвала, хто є хто у Шполянському районі. А сільським головам так взагалі вказала на їхнє місце. І здається голова РДА жалкує за старим добрим феодалізмом, коли селяни та кріпацтво спини гнули перед бундючною шляхтою. А чим інакше пояснити недолугу вказівку, що замовляти послуги місцевого автодору потрібно лишень після погодження особисто з Володимиром Потапенком. І тільки коли він милостиво дозволить, лише тоді комунальники можуть виконувати свою роботу.

Яскравим прикладом такого стала ситуація, що склалась у селі Товмач. Минулої неділі, коли декілька днів поспіль лютувала снігова хурделиця, дорогу до Водяного, якою користуються селяни, постійно перемітало. Із цим, правда, боролася техніка місцевого орендаря, та перемети наполегливо поверталися на ранок. Тож сільський голова Товмача Сергій Коваль, спостерігаючи за тим, як грейдер райавтодору курсує на південні села району, вирішив звернутися до цієї державної організації за допомогою, аби прогорнути шлях. На безкоштовну послугу голова не розраховував, мав можливість заплатити за надані послуги, що й запропонував працівникам райавтодору. Яким же був його подив, коли почув у відповідь відмову. Та ще й яку!

— Мені відмовили не тому, що не хочуть заробити гроші, а через,як виявилось, вказівку голови райдержадміністрації Володимира Потапенка! — розповідає Сергій Валентинович. — Виявляється, що без його дозволу сільським головам не можна укладати договори з райавтодором. Це ж що виходить? Аби село звільнили від заметів, спочатку треба голові району в коліна падати, чи що? Я не маю жодних претензій до керівництва і працівників райавтодору, з якими я багато років співпрацював в частині ремонту доріг у селі. Але ніяк інакше, як самодурством вказівку очільника району назвати неможливо!

Сергій Валентинович таки знайшов вихід із ситуації — дорогу прогорнули завдяки техніці місцевого орендаря в особі СТОВ «ЛНЗ-Агро», яке власним коштом розчищало дороги району від заметів.

Та чому голови сіл попали таким чином у немилість голови РДА, так і не відомо. Чи можливо не голови, а саме один голова із конкретного села? А чи бува не через те, що сільський голова Товмача — такий собі «неслух», один із двох голів сіл не забезпечив своїм «одобрямсом» Потапенковенебажання передавати кінотеатр «Космос» на баланс Шполянської об’єднаної територіальної громади?

Та й давно вже подейкують у районі — як не вигнеш спину перед районним князьком, то залишишся без допомоги. А там хоч хуртовина, хоч потоп, хоч виверження вулкану.

Сергій ЗУБАТОВ