Багатьох батьків, чиї діти відвідують дитячі садки та школи, турбує питання харчування, а особливо з числа родин учасників АТО та пільгових категорій.
Як відомо, ситуація змінилася з 1 січня 2015 року після прийняття Законів України, відповідно до яких організація та відповідальність за харчування у навчальних закладах державної та комунальної форми власності відтепер покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади, керівників навчальних закладів, а не за рахунок бюджетних асигнувань, як було раніше.
Нову редакцію мають Закон України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Закон про освіту» та деякі інші.
Якщо не вдаватися до подробиць, що, де і на що змінено, можна констатувати наступне:
оскільки четвертої зони посиленого радіологічного контролю як такої не існує, відповідно на цій території (села Васильків, Капустине, Лозуватка, Іскрене) також припинено державне забезпечення постраждалих дітей. Згідно цих законодавчих змін фактично оплата харчування учнів лягла б на гаманець батьків, адже коштів на харчування дітей у районний бюджет не закладено.
Останнім часом голова райдержадміністрації Володимир Потапенко концентрував увагу підлеглих, директорів загальноосвітніх шкіл на проведення співбесід з сільськими головами щодо делегування коштів сільських бюджетів на харчування учнів.
Сьогодні усі місцеві ради, за винятком Шполянської міської ради, прийняли позитивні рішення про виділення необхідних коштів для продовження безкоштовного харчування учнів 1—4 класів та дошкільних груп у складі НВК.
Отже, харчування у школах та дитячих садках району, а також сіл Васильків, Капустине, Лозуватка, Іскрене відбуватиметься наступним чином. Згідно статті 6 Закону України «Про охорону дитинства» діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей харчуватимуться безкоштовно за рахунок державного бюджету.
Учні 1—4 класів, крім всіх міських шкіл, харчуватимуться безкоштовно, за рахунок делегованих коштів сільських рад.
Для дітей учасників АТО харчування також буде безкоштовним
Також безкоштовно харчуватимуть дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на територію району, за пред’явленням довідки з управління соціального захисту населення райдержадміністрації
та дітей,батьки яких є учасниками АТО або батьки (один з батьків) яких загинули під час участі в АТО, за пред’явленням довідки з Шполянського районного військового комісаріату.
Дошкільнята міських садків згідно з чинним законодавством харчуватимуться з урахуванням батьківської плати. Процес організації харчування у школах майже налагоджено, продовжуються перемовини з Шполянською міською радою.
Нині проходить процес тендерних закупівель серед установ громадського харчування.
За інформацією відділу освіти Шполянської райдержадміністрації