Як очистити організм після свят: кілька простих порад

Під час різдвяних свят, поки ми відпочиваємо, наша травна систе­ма, навпаки, працює у посиленому режимі. Відтак, після свят треба до­класти зусиль, щоб повернути стом­лений від святкових наїдків організм в тонус. Ось кілька простих правил, як очистити свій організм.
1. Водний баланс
Не забувайте вживати достатню кількість води, адже зневоднення може завадити вашому організму видаляти «відходи». Для цього до­статньо випивати від 5 до 15 склянок чистої води в день.
2. Починайте день з води і ли­монного фрешу
Щоранку натщесерце треба випи­ти склянку теплої води і вичавленого у неї соку лимона. Тепла вода м’яко розбудить організм, а сік лимона вплине на травлення і регенерацію клітин печінки.
3. Органічні продукти
Продукти без упаковки — цілі і свіжі — найбільш корисні для організму. Вони містять не тільки вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й ферменти, кислоти, чого немає або мало в обробленій їжі або напівфабрикатах.
4. Достатня кількість клітковини
Грубі рослинні волокна не засвою­ються організмом і змітають все зайве зі стінок кишечника. Найбільше клітковини в зелені, квасолі, горосі, горіхах, необроблених крупах, хлібові з висівками, моркві, яблуках, ягодах, капусті, а також у висівках, які можна додавати в ранкові мюслі або склян­ку кефіру.
6. Сауна
Розпарене тіло покращує кровообіг, що дає змогу повільніше і ретельніше передавати поживні ре­човини та виводити токсини і солі важких металів. Простий домашній варіант — гаряча ванна на ніч.
7. Трав’яний або зелений чай
Ці чаї набагато м’якше діють на організм. А зелений чай ще й заряджає бадьорістю. У ньому міститься чимала кількість теїну, який діє так само, як і кілька чашок хоро­шого еспресо.

Щоб підсилити ефект, поста­райтеся зменшити споживання токсинів: кави, алкоголю, тютюну, цукру. І, звичайно ж, намагайтесь уникати стресових ситуацій.