Чергова партія допомоги військовослужбовцям від шполян доставлена в Дебальцево

Нещодавно відбулась чергова поїздка до наших земляків в зону АТО. Цього разу ми їздили на північ Донецької області. Чим ближче ми під'їжджали до Слов'янська, то «картина» ставала дедалі похмурішою: від мінометних обстрілів було багато руйнувань, на одній із вулиць майже в половини будинків були побиті дахи, а також зруйновані об'єкти інфраструктури. На відрізку дороги Слов'янск—Дебальцево (а це 85 кілометрів на всіх важливих виїздах на трасу Харків—Ростов-на-Дону) створені блокпости, які охороняються Національною гвардією та військовослужбовцями.
На кожному блокпосту нас зупиняли для перевірки документів та огляду нашого автобуса. Оскільки мости були підірвані, ми переїжджали через понтонні переправи, які також охороняли наші вояки. По дорозі ми відвідали одну з частин Національної гвардії неподалік від Артемівська, де несуть службу наші земляки. Ми передали їм продукти харчування, теплий одяг та декілька пар валянок. Один із вояків відразу перевзувся в них, оскільки берци, в яких він був, порвалися. Завдяки підприємцям Олександру Присяжненку, Сергію та Віталію Скотарям тепер хлопці не мерзнутимуть в ноги.

Майже на кордоні Донецької та Луганської областей (неподалік від міста Попасна) ми були в одній з військових частин, де мали зустріч з одним шполянином. Він щодня по декілька разів буває на передовій — підвозить туди боєприпаси та харчі, а звідти інколи забирає поранених. Його батьки навіть і не здогадуються, що він перебуває в зоні АТО. «Я їм сказав, що я в Харкові. А навіщо їм знати? Я не хочу, щоб вони хвилювалися...».

Далі наш шлях лежав на Дебальцево, де нас уже чекали. На в’їзді в місто на автомобілі «Урал» нас зустрів наш земляк, який ще не так давно працював у Шполянському АТП. Вперше я з ним познайомився тоді, коли він разом з своїми дітьми Альоною та Сергієм, а також двома їхніми друзями Юлею та Владом організував фарбування містка, що біля Красного ставка, в патріотичні кольори. Тоді він виділив свої власні кошти на фарбу, а зараз добровільно пішов захищати Україну.

Минувши Дебальцево, ми відвідали батальйон, яким командує наш земляк, разом з яким захищають нас хлопці зі Шполи та інших сіл нашого району. Вони допомогли нам розвантажити все те, що для них передали жителі Шполянщини, які переживають за них, як за своїх рідних, в скрутний час не стоять осторонь, а допомагають своїм захисникам. Щиро дякуємо жителям вулиць Танкістів, Забережної, Чорновола, Володарського. Великий уклін за небайдужість Нелі Кабай, Галині Колотило, Миколі Федулику та ра-йонному координаційному центру при Шполянській районній державній адміністрації, всім тим, хто допомагав і допомогає. Наші захисники дуже вдячні всім за те, що про них не забувають та всіляко допомагають.

Ігор ЗАЧЕПА, голова Народної ради Шполянщини.