ЯК ПОЗБУТИСЯ ХІМІЇ У ОВОЧАХ ТА ФРУКТАХ?

КОРИСНО ЗНАТИ

Нітратів і пестицидів можна частково позбутися. Для цього потрібно правильно вимити і почистити фрукти і овочі.

- КАБАЧКИ, ОГІРКИ, БАКЛАЖАНИ. Огірки за кольором повинні бути ніжно-трав'яного кольору. Якщо вони темно-зелені, це свідчить про те, що їх перегодували нітратами. Перші кабачки і баклажани потрібно очищати від шкірки. Зріжте ділянку плодоніжки ― це найбільш отруйне місце.

- ЗЕЛЕНЬ, САЛАТ, ПУТРУШКА, КРІП. Найбільше хімії накопичується в прожилках, стеблах ― не потрібно це їсти. Зелень завжди стрімкіше вбирає нітрати. І перед тим, як додавати її до страв, вимочіть протягом години у воді.

- КАПУСТА. У верхньому капустяному листі і качані міститься велика частина нітратів, ніж у самій капустині, тому їх потрібно викинути.

- КАРТОПЛЯ. У картоплі хімія збирається під шкіркою і в серцевині бульби, тому після того, як картопля закипіла, цю воду необхідно злити.

- ТОМАТИ. При виборі томатів, пам'ятайте: чим товща шкірка, тим більше він містить хімії. Не купуйте помідори оранжево-червоні (ніби не дозрілі). Не посоромтеся і попросіть продавця розрізати помідор; і якщо він з білою м'якоттю і товстими прожилками, це означає, що там великий вміст хімії. А якщо вам все ж попалися неякісні томати, потримайте їх в прохолодній воді близько однієї години.

- ВИНОГРАД. Щоб виноград зберігався довго, його обробляють фунгіцидами. Щоб позбутися цієї речовини, виноград досить добре вимити.

- КАВУНИ. Не варто купувати кавуни, розрізані навпіл і загорнуті в плівку ― це хороша основа для розмноження бактерій і мікробів. Кавун має товсті і жовтуватого відтінку прожилки ― його удобрювали. Також можна провести невеликий тест: покладіть м'якоть на одну хвилину у склянку з водою: вода змінила колір ― це означає, що кавун підживлювали; вода просто помутніла ― ягода чиста.

- ГРУШІ І ЯБЛУКА. Купуючи фрукти, візьміть їх у руки. Якщо відчуєте, що плоди слизькі, липкі, вони оброблені дифенілом (щоб не псувалися і довго зберігалися). В Євросоюзі, США, дифеніл заборонений через сильні канцерогенні та алергенні властивості. Оброблені дифенілом фрукти потрібно очистити від шкірки.

- БУРЯК, МОРКВА, РЕДИСКА. Величезна кількість нітратів міститься у верхівках і кінчиках коренеплодів, обрізайте їх перед вживанням. Не купуйте буряк з закрученими хвостиками. У моркви обрізайте 1 см хвостика, позеленілі частини потрібно обрізати повністю, в них міститься велика кількість хімікатів.