В Японії, маленькій острівній країні без корисних копалин, що перенесла два атомні бомбардування, — побудували найекологічніше місто в світі. Всі будинки в ньому використовують сонячну енергію, витрата води скорочена на 30%, а замість громадського транспорту використовують електромобілі та велосипеди.
Нещодавно відбулася офіційна церемонія відкриття «розумного» міста Фуджисаві — архітектурного комплексу, який розташовується на центральній площі міста. Звідси здійснюється управ-ління всіма об'єктами міської інфраструктури. У Фуджісава вже з'явилися перші жителі, всього ж місто розраховане на 3000 городян і 1000 домоволодінь. Остаточно в місті будуть виконані всі заплановані роботи вже в 2018 році.
Понад 30% електрики Фуджисава отримуватиме з альтернативних поновлюваних джерел, в першу чергу — за рахунок сонячних батарей. Це на 70% скоротить вуглецевий слід. Споживання води також скорочено на 30%. У разі землетрусу та припинення електропостачання місто зможе повністю забезпечити своїх жителів електрикою, зв'язком і навіть гарячою водою протягом трьох діб. Все обладнання в місті використовується з обов'язковою умовою — економною витратою енергії.
У Фуджісаві немає бензинових автозаправок, зате є розвинена мережа заправок для електрокарів. Для тих мешканців, у кого немає особистого транспорту, доступні для оренди електромобілі, електроскутери, велосипеди та інший екологічний транспорт. Система безпеки жителів забезпечується відеоспостереженням в громадських місцях і системою датчиків та сенсорів, які дозволяють, наприклад, забезпечувати вуличне освітлення тільки тоді, коли по вулиці йдуть люди, що дає можливість ефективніше використовувати електроенергію.
Загальна вартість проекту становить 500 млн. доларів, але незважаючи на великий бюджет, цей інноваційний екологічний проект є тільки початком, оскільки компанія націлена на масове поширення моделі Фуджисави, яка передбачає автономний та сталий розвиток міста протягом 100 років.