Яка ситуація із працевлаштуванням на Шполянщині?

Безробіття населення — одна з головних проблем, яка непокоїть українців. Про це нам пишуть і читачі газети, звертаючись до редакції із проханням прояснити, яка ж нині ситуація щодо працевлаштування у Шполянському районі. Їхнє запитання ми адресували керівнику служби зайнятості у Шполянському районі Ігорю МУСЮРІ, який розповів про роботу центру впродовж останніх семи місяців:

— Впродовж січня—липня 2016 року районний центр зайнятості приділяв увагу виконанню передбачених районною програмою зайнятості на 2016 рік заходів.

На першому плані було максимальне вирішення проблем працевлаштування незайнятого населення, вимушено переміщених осіб, безробітних, розширення сфери щодо застосування праці на тимчасових громадських роботах, здійснення заходів щодо поліпшення організації підготовки та перепідготовки незайнятого населення, реєстрації та надання послуг учасникам АТО, виконанню статистично-аналітичної роботи, місячних та квартальних звітів, моніторингів тощо.

За сприяння районного центру зайнятості з січня по липень нинішнього року працевлаштовано 661 безробітного, в т.ч 17 осіб із інвалідністю, 11 осіб учасників АТО. За січень—липень 2016 року пройшли навчання 276 осіб. Отримали ОВДБ — 2 особи — учасники АТО. Впродовж звітного періоду здійснювались заходи з організації тимчасових та громадських робіт. На оплачувані громадські роботи було направлено 392 особи з числа безробітних, на тимчасові роботи — 216 осіб. В акції з благоустрою населених пунктів району взяли участь 197 осіб.

Надано компенсацій роботодавцям із відшкодування єдиного внеску на 9 осіб.

За січень—липень 2016 року 5 осіб із числа вимушено переміщених осіб та 22 осіб учасників АТО взяли участь у громадських роботах.

Станом на 1 серпня 2016 року на обліку перебуває 3 особи з числа вимушено переміщених осіб, які мешкають у сільській місцевості.

Питання з працевлаштування цієї категорії громадян тримається на особливому контролі, по мірі надходження підходящих актуальних вакансій ці особи будуть працевлаштовані.

Станом на 1 серпня 2016 року в районі налічується 829 безробітних в т.ч. 72 учасники АТО, отримують допомогу з безробіття 632 особи.