Які пільги надаються учасникам бойових дій в Україні у 2017 році?

     Сьогодні багато питань виникає про те, які пільги надаються учасникам АТО.

У державному законодавстві часто вводяться зміни, що стосуються цієї теми.

Незважаючи на це, вже сьогодні можна підвести точні підсумки і сформулювати алгоритм дій, необхідний учасникам бойових дій для оформлення пільг від держави.

Куди звернутися за наданням допомоги учаснику бойових дій?

     Всім АТОвцям, бажаючим отримати допомогу від держави, необхідно звернутися до соціального фонду захисту громадян за місцем прописки (в паспорті). Перед візитом в соціальний орган необхідно зібрати наступний перелік документів:

-         заяву на отримання допомоги;

-         документ,  який вказує на особистість і його копію;

-         оригінал посвідчення учасника АТО, його копія;

-         довідка з паспортного столу, яка вказує на кількість членів сім’ї;

-         ідентифікаційний код платника податків;

-         дані про житло і житлові умови, інформація, яка вказує на суми щомісячних виплат за послуги комунальні.

     Соціальний фонд обробляє отримані дані, вносить інформація в базу даних, в якій відбувається реєстрація осіб, які мають право отримувати пільги на комунальні послуги.

    Через певний проміжок часу орган видає фізичній особі на руки довідку, яка є своєрідним дозволом на отримання знижок при оплаті комунальних послуг. Копію цього паперу необхідно зареєструвати у всіх інстанціях, які обслуговують платника.

    Відвідувати кожну організацію доведеться самостійно, так як соціальний фонд не співпрацює безпосередньо з постачальниками послуг, які надаються населенню.

Пільги військовим — яка знижка передбачена?

   За державним законодавством знижки на газ і електроенергію надаються:

-         військовим;

-         дружинам і дітям військових;

-         іншим членам сім’ї, які проживають на одній території.

   Пільги сім’ї загиблого в АТО нараховуються на загальних державних підставах, регламентованих законом.

   Загальні комунальні послуги, що надаються всім громадянам України, оплачуються учасником бойових дій зі знижкою сімдесят п’ять відсотків. Ветеранам військової служби необхідно дотримуватися загального соціального мінімуму за споживанням води, газу і світла для отримання знижки. Перевищення покладений мінімум спричинить за собою використання тарифів, загальних для всіх громадян України.

Інші види допомоги учасникам АТО

   Користування зниженими тарифами є тільки одним напрямком програми підтримки учасника бойових дій. Всього в законі регламентовано близько двадцяти видів пільг, на які можуть розраховувати військові.

   Пільги учасникам АТО в обов’язковому порядку передбачають отримання лікарських і медичних препаратів на безкоштовній основі. Також військовий має право на медичне обслуговування, консультацію і обстеження.

   Особливо важливою сферою допомоги є протезування. Враховується не тільки стоматологічні обслуговування. Громадяни з особливим соціальним статусом можуть отримувати безкоштовні протези та інші, необхідні для повноцінного життя, вироби, консультації та обстеження.

    Є приємні дрібниці і при встановленні засобів зв’язку. Учасники бойових дій та інваліди війни позачергово обслуговуються компаніями, що надають послуги зв’язку. Держава забезпечує і знижки на надання послуг такого роду. «Атошніку» доведеться платити за все двадцять відсотків від загальної суми тарифу. Додаткові витрати, пов’язані  зі зв’язком і встановленням квартирного телефону, знижуються на п’ятдесят відсотків. Плата абонентів нараховується в розмірі п’ятдесяти відсотків від загальної суми тарифу.

   Пільги учасникам бойових дій передбачають обов’язкову щорічну фінансову допомогу, яка виплачує до п’ятого травня кожного року. КМУ встановлює розмір допомоги, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях участі громадянина в бойових діях.

    У перелік пільг учасникам АТО входять і транспортні знижки. Військові і інваліди війни можуть скористатися п’ятдесятивідсотковою знижкою або один раз на рік отримати квитки (туди і назад) на абсолютно безкоштовній основі. Враховується транспорт:

-         залізничний;

-         автомобільний;

-         авіаційний.

   Скористатися такою можливістю можна тільки при наявності талона, який оформляється в певному відомстві. Для отримання дозволу на безкоштовний проїзд необхідно звернутися в ту установу, яка займалася питаннями оформлення особливого соціального статусу.

     Також, учасники АТО звільнені від сплати військового збору, ставка якого дорівнює 1,5% від об’єкта оподаткування у всіх випадках.

    Учасники АТО, які ведуть підприємницьку діяльність звільняються від сплати податків і зборів на період мобілізації.