Якщо у вас живуть переселенці: роз’яснення міської ради

У Шполянській міській раді дали роз’яснення щодо отримання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Власник житлового приміщення, прийнявши в себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повинен наступного дня повідомити у ЦНАП (заявою довільної форми з копіями реєстраційних посвідчень ВПО) про те, що він поселив переселенців.

Необхідний перелік документів:

- Заява про розміщення внутрішньо переміщених осіб;

- Копія паспорта громадянина України власника жилого приміщення;

- Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

- Копія документа, який підтверджує право власності на жиле приміщення, в якому розміщуються внутрішньо переміщені особи;

- Копії довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб;

- Банківські реквізити власника житла для перерахування суми компенсації.

Щоб отримувати компенсацію, необхідно подавати документи в ЦНАП щомісяця не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця. Наприклад, оформляти компенсацію за травень необхідно з 1 по 5 червня.

Крім того, особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення переселенців або зміни їх кількості подати в довільній формі заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні. У випадку збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб в жилому приміщенні, необхідно пред’явити копії довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.