Якщо ви голосуватимете не за адресою вашої реєстрації, зверніться у відділ ведення Державного реєстру виборців

В Україні, починаючи з 28 серпня 2014 року, офіційно стартувала виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів.

В даний час відділом ведення Державного реєстру виборців проводиться активна робота з уточнення відомостей для складання списків виборців, яка завершиться за 5 днів до дня голосування. Після цього, але не пізніше, ніж за добу до дня виборів, внести зміни до списку виборців можна буде лише за рішенням суду. Слід також відмітити, що суд припиняє розгляд справ про не включення до списків виборців за 2 дні до виборів, тобто останній термін звернення до суду — 23 жовтня.

На цих виборах, як і на чергових виборах народних депутатів, позачергових виборах Президента, діятиме механізм тимчасової зміни місця голосування. Тобто, якщо в день голосування ви плануєте перебувати за адресою, яка відрізняється від адреси вашої реєстрації, необхідно заздалегідь потурбуватись про включення своїх даних до списків виборців за місцем тимчасового перебування. Для цього Вам вже сьогодні, але не пізніше 20 жовтня, треба звернутись до відділу ведення Держреєстру виборців та засвідчити документально необхідність таких змін, пред’явити, разом з паспортом громадянина України, один з перерахованих нижче документів:

• посвідчення про відрядження;
• проїзний документ, який підтверджує місце перебування в день голосування;
• довідку сільвиконкому про тимчасове перебування без реєстрації;
• довідку від вуличкому, завірену в міській раді, про проживання без реєстрації;
• документ, що посвідчує право власності на житло за певною адресою;
• довідку з місця роботи про виконання службових обов’язків в день голосування;
• посвідчення члена дільничної виборчої комісії.

Для переселенців з Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, а також Луганської та Донецької областей достатньо пред’явити паспорт з реєстрацією в АРК, Донецькій, Луганській області та в м.Севастополь відповідно.

З досвіду позачергових виборів Президента України, під час яких до відділу ведення Держреєстру звернулось більше двохсот осіб для отримання посвідчень про тимчасову зміну місця голосування, припускаємо, що бажаючих отримати таке посвідчення може бути як мінімум вдвічі більше, враховуючи кількість переселенців зі східних областей України. Тому переконливо просимо громадян, особливо переселенців з інших областей, не чекати масового напливу виборців на дільниці, а провести звірку заздалегідь — у відділі ведення Держреєстру, що знаходиться в приміщенні райдержадміністрації на першому поверсі. В будь-якому випадку, зараз це зробити простіше, ніж напередодні виборів складати позовну заяву до суду. Ще є достатньо часу для того, щоб внести Ваші дані до Реєстру виборців. Особливо актуальна ця рекомендація для громадян, у яких проблеми з внесенням до списків виборців були на попередніх виборах. Нагадуємо також, що перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можливо, не виходячи з оселі за допомогою мережі Інтернет. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) та, слідуючи детальним інструкціям, скористатись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця».

До 15 жовтня включно кожен виборець має отримати іменне запрошення на вибори з зазначенням місця і часу голосування. Якщо Ви таке запрошення не отримали — зверніться на дільницю, де будуть оприлюднені попередні списки виборців, або ж безпосередньо до Державного реєстру виборців в приміщення райдержадміністрації. При собі необхідно мати паспорт громадянина України.
В день голосування заборонено включення до списків виборців навіть за рішенням суду. Тож не зволікайте!

Телефон для довідок: 2-04-16.

Тетяна БУРБАК, начальник відділу ведення Держреєстру виборців.