Юні читачі зустрілись з поетесою Лілією Фартушною

3-го червня у районній бібліотеці для дітей відбувся вечір-зустріч з цікавою людиною, поетесою, жителькою міста Шпола Лілією Костянтинівною Фартушною. Народилася вона в селі Суха Калигірка Катеринопільського району Черкаської області в родині службовця. Батько Лілії Костянтинівни надзвичайно любив поезію і передав закоханість доньці.

Зі шкільної парти дівчинка писала вірші, які друкували газети «Зірка», «Шлях колективіста», журнали «Піонерія» та «Дніпрові зорі». Школярка була дуже активною, всебічно розвиненою. Тож не випадково, що вона брала участь аж у столичній загальнореспубліканській олімпіаді, де виступала як декламатор. Після закінчення школи вирішала продовжити батьківську династію і стати вчителем, але спочатку пропрацювала піонервожатою в Антонівській школі. І тільки наступного року стала студенткою Черкаського педагогічного інституту, а потім 34 роки пропрацювала в Іскренській середній школі учителем української мови та літератури. Ініціативна, азартна особистість завжди була в епіцентрі подій. Свою професійну діяльність вдало поєднувала з роллю дружини, мами, господині. І в цей час невпинно творила, писала поезії.

Талант педагога допоміг Лілії Костянтинівні швидко знайти спільну мову з маленькими читачами: учнями молодших класів ЗОШ № 2-ліцею та школи-інтернату. Вона поділилася секретами написання віршів та разом з дітьми склала віршоване при-вітання хлопчику Максиму, присутньому у залі, у якого було День народження.

Поезія Лілії Костянтинівни легка та доступна дітям. Вони із захопленням слухали вірші про природу та дивувалися з того, як просто з допомогою слів можна описати всю красу світу, що нас оточує. Під час зустрічі діти дізналися багато цікавого про природу, народні прикмети. Лілія Костянтинівна повчала дітей бути добрими, ввічливими і сіяти добро в серця один одного навіть маленьким словом.

На час літніх канікул двері дитячої бібліотеки не зачиняються, а її працівники охоче чекають юних читачів до себе в гості. Адже саме влітку в бібліотеці проводитимуться веселі конкурси, вікторини, екскурсії чарівною країною книг та навіть показ мультфільмів.
Тож із задоволенням запрошуємо читачів до нашої дитячої бібліотеки.

Таїсія БАРВІНОК, Тетяна ГЕТЬМАН.