Юні екологи прибрали територію Лозуватки

У наш час перед суспільством гостро постають екологічні проблеми. Люди необдумано експлуатують природу, а іноді просто не замислюються над наслідками своїх вчинків. Вражає байдужість, з якою людина викидає в природу обгортку від морозива, пластикову пляшку від лимонаду, не замислюючись про завтрашній день. Невже потрібно знищити, щоб потім відроджувати? Любити і берегти рідну землю, дбати про її благополуччя — ось у чому полягає патріотизм.

Вже декілька років поспіль навчально-виховний процес у Лозуватській школі базується на принципах екологічного виховання. Важливими аспектами психологічної підготовки підростаючого покоління у сфері екологічного виховання є: формування почуття співпричетності, відповідальності; готовність жити у злагоді з природою у відповідності до її законів; формування нового типу мислення та вироблення нових ідей зі збереження довкілля; посильна практична діяльність, спрямована на виявлення нагальних проблем і покращення стану природного середовища. На базі навчального закладу діє табір відпочинку «Ентузіасти», вихованці якого є не лише активними учасниками різних розважальних заходів, але й вмілими організаторами і виконавцями різних добрих справ. «Ми — екологи», — таким був девіз дня роботи табору 9 червня. За ініціативи дітей до програми роботи табору було долучено акцію «Ми — за чисті узбіччя». Діти очистили від папірців, бляшанок, пляшок значну територію села: центральну вулицю, парк, територію біля торгівельного центру і частину автомагістралі за межами села. Трактор для вивозу сміття надав директор СТОВ «Першотравневе» ГК «ЛНЗ» Віктор Степовий.

Сподіваємось, що цей гідний вчинок стане прикладом для наслідування всім односельцям і поштовхом розбудити совість кожного: «Що ж ви робите, створюючи несанкціоновані звалища в лісі та сільському саду?». Можливо, округлені від обурення очі власних дітей зупинять цю жахливу звичку односельців. Тож починаймо змінювати свою свідомість вже сьогоднi. Разом ми зможемо багато чого, але тiльки разом...

Олена ЗГУРСЬКА, заступник директора пришкільного табору в с. Лозуватка.