Юні матусяни побували в Оршанці

У Матусівському НВК №1 рік тому було організовано проект «Єдина країна», який включає в себе різноманітні виховні заходи патріотичного спрямування. На відкритті меморіальної дошки на честь Сергія Лифаря, який загинув, захищаючи кордони України, були присутні його товариші по службі. В навчальному закладі загорілися ідеєю показати дітям Оршанецький навчальний центр Державної прикордонної служби України. І ось довгоочікувана поїздка до Оршанця 24 березня відбулася.

Учні отримали незабутні враження від екскурсії по навчальному центру, який є одним із кращих в нашій державі. Її провів для них земляк з Матусова, випускник школи, підполковник Віталій Карбівничий. Він ознайомив матусян із матеріально-технічною базою центру, показав навчальні аудиторії, гуртожиток для курсантів, залу для тренувань, зразки стрілецької зброї. В ході бесіди з учнями Віталій Олексійович запросив бажаючих поповнити ряди молодших спеціалістів прикордонної служби України.

Також учні відвідали музей навчального центру, який вражає своїми експонатами та стилем оформлення і цілком може скласти конкуренцію відомим музеям України. Діти охоче фотографувалися біля експонатів та з цікавістю слухали розповідь працівника музею. Завершуючи екскурсію, школярі подарували музею диск, на якому записана робота учнів Івана Тарана та Яна Полтавця на тему «Сергій Іванович Лифар. Герої не вмирають...».

Відвідавши алею Слави, діти разом з учителями вшанували пам’ять свого земляка та інших загиблих прикордонників. Учні поклали квіти до стенда, присвяченого Сергію Івановичу Лифарю, хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих у зоні проведення АТО. Не могли не згадати і про легендарного командира, генерал-майора Ігоря Федоровича Момота, який загинув під Зеленопіллям 11 липня 2014 року. Він керував центром упродовж семи років і вклав у нього чималу часточку своєї душі. Завдяки Ігорю Федоровичу навчальний центр сьогодні є зразковою військовою частиною з оновленою матеріально-технічною базою, новими гуртожитками та навчальними аудиторіями.

На вшанування пам’яті Ігоря Федоровича, ім’я якого тепер носить навчальний центр, діти поклали квіти до погруддя, нещодавно відкритого на території центру. І учням, і педагогам поїздка дуже сподобалась. Кожен отримав незабутні враження. Хочеться і надалі здійснювати такі екскурсії, зокрема, на осінніх канікулах наступного навчального року запланували ще раз відвідати Оршанець.

Тетяна ГОНЧАРЕНКО, педагог-організатор Матусівського НВК №1.