З 21 лютого у Шполі зникнуть комуністичні назви вулиць

21 лютого закінчується термін, коли міський голова може перейменувати вулиці в місті. Нагадаємо, що рекомендаційні пропозиції тимчасової топонімічної комісії при міській раді, яка працювала у 2015 році, містять 50 вулиць у місті, топонімічні назви яких підпадають під дію законів про декомунізацію.

З ініціативи міського голови Шполи Сергія Кравченка та відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» впродовж останніх двох місяців проводилися кущові громадські слухання щодо перейменування п’яти вулиць Шполи. Слід зазначити, що хоча інформація про проведення обговорення була заздалегідь оприлюднена в засобах масової інформації, проте висловити свої пропозиції прийшла досить незначна кількість шполян.

Міський голова Сергій Кравченко закликав присутніх до активного та відкритого діалогу та запевнив, що він хоче почути думку кожного жителя вулиці, що має перейменуватись.

У ході активних обговорень жителі визначених вулиць висловили свої побажання щодо нових назв, які міський голова пообіцяв максимально врахувати при остаточному прийнятті рішення. В тих випадках, коли пропозиції відсутні, Сергій Кравченко покладатиметься на рекомендації тимчасової топонімічної комісії.

І знову про те, скільки це коштує
Багато шполян цікавляться, чи потрібно їм у зв’язку зі змінами адреси змінювати установчі документи підприємств та організацій, змінювати місце реєстрації, а також оформлювати нові документи на право власності на земельні ділянки та будинки? Скільки їм це буде коштувати?

Справа в тому, що, приймаючи вказаний закон, Верховна Рада внесла також зміни у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Зокрема, змін зазнала частина друга статті 10, яку виклали в такій редакції: «Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів». Що стосується переоформлення документів на право власності на земельні ділянки та будинки, то вони залишаються чинними, а зміна назви вулиці вноситиметься в подальшому при їх купівлі-продажу та зміні власника. Пошта доставлятиметься без перешкод при вказуванні старої назви.

Отже, відповідно до цього закону, перейменування вулиць не коштуватиме нічого, окрім витрат на зміну таблички з новою назвою вулиці.

Юрій ГЛАДЕНКО