З чого розпочала роботу шполянська муніципальна інспекція

Як відомо, наприкінці 2016 року міські депутати підтримали ініціативу міського голови Шполи Сергія Кравченка створити у місті муніципальну службу.

Міський голова переконаний, що це покращить рівень правопорядку і безпеку містян.

Також депутатський корпус затвердив статут і структуру комунального підприємства.

Як повідомляють у міській раді, з 10 січня офіційно вже почали працювати в муніципальній службі два інспектори: Василь Озаринський та Ігор Ворожбицький. На січневому засіданні виконавчого комітету їм було надано повноваження на складання протоколів про адміністративні порушення посадовим особам новоствореного комунального підприємства, затверджені відповідні бланки документів для реалізації даних повноважень.

За словами начальника Шполянської муніципальної інспекції Владислава Плосконоса, в перші дні роботи розроблено посадові інструкції для працівників, затверджено персональний склад та план роботи на квартал. Розпочали працювати із вивчення матеріалів, які направлялись до Шполянського відділу поліції з питань екологічної безпеки, зокрема, всього, що стосується поширення вірусу африканської чуми свиней на Шполянщині. По цих матеріалах проведено звірку. Нині готується звернення до контролюючих органів щодо законності винесення даних рішень.

Також начальник служби зазначив, що вже у Шполі проведена робота по вивченню законності встановлення рекламних носіїв. І в результаті виявлено 7 правопорушень, на що інспектори склали та вручили приписи ФОП та юридичним особам з вимогою усунути недоліки аби не порушувати благоустрій міста.

Працівниками муніципальної інспекції знайдено 4 опори електро- та телеграфного зв’язку в незадовільному стані. Виявилось, що згідно з чинними нормами, вони несуть небезпеку для життя та здоров’я громадян міста. В зв’язку з цим інспекторами винесено 4 приписи Шполянському РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» та ЦТП №19 м. Шпола Черкаської філії ВАТ «Укртелеком». Крім того, виявлена табличка на будівлі відділу зв’язку, що протидіє Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», на що відповідно складено 1 припис.

Нині у інспекторів налагоджується активна співпраця з головами вуличних комітетів. Їх залучають до наведення ладу на своїх вулицях та підготовки проїжджої частини до капітального ремонту.

Інспектори складають приписи на власників тих будинків, які у встановлений термін не прибрали прибудинкову територію. Адже за правилами благоустрою, в місті біля будинків не повинні знаходитись будівельні матеріали, посаджені близько до дороги дерева та встановлене самовільно каміння — це може перешкоджати роботі дорожників при проведенні капітального ремонту.

У міськраді зазначають, що подальший капітальний ремонт доріг розпочнеться в першу чергу на тих вулицях, які будуть знаходитись в належному естетичному стані.