З наступного року платитимемо пеню за борги

І знову про нас подбали наші «турботливі» народні обранці. Цього разу вони нас «порадували» особливим нововведенням — з 2019 року українці платитимуть пеню за борги за комунальні послуги, а її розмір невпинно зростатиме щодня. Верховна Рада України, прийнявши минулого року нову редакцію Закону «Про ЖКП», повертає цю призабуту практику. Тепер недисциплінованих громадян законно каратимуть, наприклад, відключенням води, хоча про такий намір постачальники повинні попереджати як мінімум за 30 днів. Також вони повинні попередити й балансоутримувача, котрий зобов’язаний бути присутнім під час здійснення відключень. А якщо він буде відсутній, то закон все одно дозволяє постачальникам комунальних послуг відключити воду й без його присутності.

Щоденна затримка в оплаті комунальних послуг споживачу обійдеться в 0,01% від суми боргу. Начебто й невелика сума, але ж таким чином раціональні законотворці прагнуть стимулювати громадян вчасно платити за «комуналку». Про вагому причину затримок з платежами вони якось і не подумали, коли роботодавці часто невчасно сплачують заробітну плату працівникам, або сума до сплати може переважати розмір доходу людини, і вона розбиває платежі на декілька місяців.

До таких кроків, напевно, наших обранців спонукали невтішні цифри: в 2017 році борг несплати за комунальні послуги досяг свого максимуму: 28,4 млрд. гривень (у 2016 році ця цифра була «лише» 16,9 млрд. гривень). 

Цікаво, що не платять за комунальні послуги не тільки бідні, а й багаті українці. То чи не знизити владцям космічні тарифи, щоб не нарощувати такі борги?

Марія ОСИКА