З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА ПРОФЕСІЮ

Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат 39 років забезпечує підготовку робітничих кадрів відповідно до особливостей соціального та економічного розвитку району без додаткових витрат на навчання, здійснюючи трудову підготовку учнів до продуктивної праці.

За час існування МНВК його закінчили 12 тисяч 257 учнів. В цьому навчальному році в комбінаті навчається 298 учнів із 19 загальноосвітніх шкіл району за 5 професіями. Також на замовлення районного центру зайнятості комбінат проводив підготовку трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії «А1».

Процес впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах профільного навчання потребує підтримки на всіх рівнях функціонування діючого Шполянського МШНВК.

Проте організація з профільного навчання з предмету «Технологія» ускладнена через недостатнє забезпечення матеріально-технічної бази. Тож освітні заклади обирають гуманітарний, правовий, еконо-мічний напрям профілізації, при цьому учні, які за своїми нахилами та здібностями зорієнтовані на робітничі професії, не мають можливості реалізувати свій потенціал.

Частина таких дітей, особливо сільських, з певних причин (відсутність навчальних закладів поблизу місця проживання, нестатки батьків та ін.) залишаються без професійної підготовки. Така учнівська молодь, залишившись поза комбінатом, втрачає багато: вона позбавлена можливості безкоштовно набути знання і одержати посвідчення про присвоєння певного фаху, обмежується її професійний вибір, знижується рівень трудової підготовки.

У вирішенні цих питань та в провадженні профільного навчання з предмету освітньої галузі «Технології» та в забезпеченні потреби учнів у профорієнтаційній, профільній та професійній підготовці велика роль покладається на міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Наш заклад вже майже чотири десятиліття веде підготовку з трудового поповнення робітничих кадрів.

Модель профільного навчання, що реалізується в навчальному закладі, сприяє розвитку особистості та професійному становленню учнівської молоді, спонукаючи не просто накопичувати абстрактні знання, а усвідомлювати, оцінювати, випробовувати та прогнозувати свої майбутні можливості, логічно завершуючи загальноосвітню підготовку здобуттям найпростіших професій, що знадобляться при майбутній побудові кар'єри.

Адже вільне володіння комп'ютерною технікою — це вимога часу. Та й права керування автотранспортним засобом — це великий плюс при майбутньому працевлаштуванні. То ж Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат запрошує нинішніх випускників 9-х класів (майбутніх 10-х) загальноосвітніх навчальних закладів району на навчання в новому 2015—2016 навчальному році за професіями:

- водій автотранспортних засобів категорії «С», «С1»;
- тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1»;
- оператор комп'ютерного набору;
- секретар керівника установи (організації, підприємства).

Свідому побудову кар'єри нинішні випускники 9-х класів можуть розпочати вже восени 2015 року.

Олексій ГАБЕЛОК, директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату.