Питання про верифікацію дітей в Реєстрі пацієнтів виникають вже давно. Національна служба здоров'я України з 1 жовтня припиняє оплату за пацієнтів, чий статус в електронній системі охорони здоров'я потребує верифікації. Мова йде про дітей, більшість із яких не мають індивідуального податкового номера.
Про це повідомляє медична журналістка Наталія Бушковська.
"З початку жовтня вступає в дію норма, згідно з якої до базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, що подав декларацію, застосовувався би коригувальний коефіцієнт 0, якщо такий пацієнт не мав статусу “Успішна верифікація” в Реєстрі пацієнтів в ЕСОЗ. Тобто за таких неверифікованих пацієнтів лікарям (надавачам послуг) не нараховували б оплати", - вказують у НСЗУ.
У цій системі нині таких пацієнтів 4,9 млн, з них 4,6 млн — молодше 18 років та мають статус “Потребують верифікації”.
"Якщо так, то я б не називала це помилкою, скоріше злочинною недбалістю. Чи немає грошей, а сказати все прямо та чітко як завжди не вистачає сміливості? Мені пишуть лікарі, які кажуть, що питання про верифікацію виникають давно. Їх заспокоювали, що все буде добре, все буде автоматизовано", - наголошує Бушковська.
У НСЗУ повідомили, що 1 жовтня проведуть оплату за пацієнтів молодших 18 років.
"Необхідні зміни до Постанови Кабінету міністрів №1394 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році” узгоджені між Міністерством охорони здоров’я та Міністерством фінансів. Вони будуть подані на розгляд Уряду в якомога коротший час", - заявили в пресслужбі Національної служби здоров'я України.
Однак, медична журналістка, підкреслює, що навіть у разі внесення змін до постанови, це "покладе систему".
"Бо ІПН таки треба буде вводити. Всі будуть зайняті верифікацією, внесенням даних. Це виб'є первинку на рік", - додає Бушковська.
Попри війну, українці можуть отримати необхідні медичні послуги у сімейного лікаря. Для цього необхідно укласти декларацію.
Джерело: ZN,UA