З РЕДАКЦІЙНОЇ ПОШТИ

Якби вчасно провели декомунізацію,
то й Крим би не втратили!

У 2016 році — на 25-му році незалежності України! — нарешті, відбулося те, що повинно було статися на початку 90-х. Маю на увазі звільнення від мільйонних назв, пов’язаних з комуністичним режимом, фізичною і духовною окупацією агресивного північного сусіда, який у всі часи приносив українцям лише смерть, кровопролиття, лихоліття.

Пам’ятаю, як ще в далекому 1992-му році головний архітектор Шполи Петро Городов разом із нами, ініціаторами перейменування вулиць у місті, сидів над картою Шполи і ставив позначки над вулицями, назви яких слід змінити. Щоб діти, які підростали, уже не чули імен катів української нації, що нищили її голодоморами, репресіями, висилками, концтаборами.

Якби ж то справжній патріотизм мав сприятливий грунт на той час, щоб український народ був спроможний прислухатися до заповітів пророка і батька нації Тараса Шевченка, то жили б уже як поляки, або чехи. Не було б війни на Донбасі і Крим було б неможливо у нас відібрати. Причина нашого безсилля криється саме у цій ідеологічній дезорієнтації на початку здобуття незалежності.

Але ми бачимо, як фантастично збуваються пророчі Шевченкові слова: «...І забудеться срамотна давняя година, і оживе добра слава, слава України...».

Олена КОВАЛЬ. м. Шпола.

Від жорстокої байдужості
постраждали невинні люди

Прочитали у «Шполяночці+» від 11 листопада лист вчительки-пенсіонерки Ганни Кучеренко, в якому вона скаржиться на байдуже ставлення до неї працівників магазину «Нептун». Прикра і неприємна ситуація надзвичайно вразила нас, адже ми шануємо і завжди йдемо назустріч людям похилого віку, особливо поважаємо Ганну Петрівну, яка потерпіла від несправедливого ставлення до себе.

Рибна продукція — справді товар дуже специфічний, тому питання повернення товару зрідка виникають. Але ми завжди намагаємося вирішити питання позитивно для покупця. І в цьому випадку ми б не відмовили, якби насправді до нас вдруге звернувся той, кого просила старенька допомогти. Так, жорстока байдужість має місце в цій історії, але не з боку працівників «Нептуна», а то-го, хто ввів пенсіонерку в оману, полінувавшись виконати прохання і піти вдруге до магазину. Сусідці легше було звинуватити його колектив у жорстокій байдужості та непрофесіоналізмі... Але гроші Ганні Петрівні були повернуті і ми шкодуємо, що стали заручниками чиєїсь легковажності.

Колектив магазину «Нептун». м. Шпола.